Доступність посилання

ТОП новини

Уряд виконає указ Президента про вiдновлення на роботi керiвництва Фонду держмайна


За словами першого віце-прем''єр Олександра Турчинова, указ глави держави фактично вiдновлює на роботi трьох заступникiв голови Фонду державного майна (ФДМ) i повертає повноваження головi ФДМ Валентинi Семенюк. Президент Віктор Ющенко призупинив розпорядження уряду про відсторонення Семенюк від виконання обов’язків голови Фонду держмайна. Глава держави вважає, що дії уряду не відповідають Конституції.


За словами першого віце-прем''єр Олександра Турчинова, указ глави держави фактично вiдновлює на роботi трьох заступникiв голови Фонду державного майна (ФДМ) i повертає повноваження головi ФДМ Валентинi Семенюк.

«Указ виконуватимемо, хоча ним фактично припинено боротьбу з корупцiєю у ФДМ i тiньовiй приватизацiї. Сподiваюся, тимчасово», – сказав Олександр Турчинов журналiстам у Києвi в четвер.

Про те що уряд виконає Указ Президента заявила і Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, перебуваючи на Одещині.

Президент Віктор Ющенко призупинив розпорядження уряду про відсторонення Валентини Семенюк від виконання обов’язків голови Фонду держмайна. Глава держави вважає, що дії уряду не відповідають Конституції, оскільки до повноважень Кабміну належить вирішення кадрових питань щодо керівників центральних органів виконавчої влади. А Фонд держмайна, за законом, є державним органом, що здійснює державну політику в сфері приватизації.

У розмові із журналістами перший віце-прем''єр Олександр Турчинов наголосив, що був «певною мiрою шокований» рiшенням Президента, оскiльки дiї Кабiнету Мiнiстрiв зi змiни керiвництва ФДМ, за його словами, базувалися на Конституцiї, законi про держслужбу та положеннi Кабмiну про посадовi розслiдування, яке у 2000 роцi пiдписав сам Віктор Ющенко, який був на той момент прем’єром.

При цьому Турчинов зазначив, що поява Указу не означає протистояння Президента і уряду.

Він висловив сподiвання, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить рiшення про звiльнення Валентини Семенюк i призначення на цю посаду Андрiя Портного, нагадавши, що вiдповiдне подання уряд внiс уже майже мiсяць тому.

Перший вiце-прем''єр також зазначив, що указ Президента призвiв до появи у ФДМ «двох комплектiв заступникiв», оскiльки ухваленi напередоднi рiшення Кабмiну про призначення Андрiя Портного, Сергiя Петрашка та Вадима Фесенка залишаються чинними.

******** Звільнення Валентини Семенюк може спровокувати конфлікт у парламенті, вважає Арсеній Яценюк

За словами спікера, наразі проект постанови про відставку Семенюк з посади голови Фонду держмайна внесене до порядку денного парламенту.

У середу уряд своїм рішенням усунув соціалістку Валентину Семенюк від виконання обов’язків на час службового розслідування її діяльності.

Семенюк заявила, що не виконуватиме це рішення, бо вважає його незаконним.

Матеріали до теми:

• Криза навколо голови Фонду держмайна • Валентина Семенюк заявляє, що не виконуватиме рішення уряду про її відсторонення з посади голови Фонду держмайна
XS
SM
MD
LG