Доступність посилання

ТОП новини

Сенатор Джон МакКейн – лідер республіканців Америки


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 8 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Сполучених Штатах фактично визначився кандидат у президенти від Республіканської партії. Це сенатор Джон МакКейн. Його єдиний реальний суперник Мітт Ромні, колишній губернатор штату Масачузетс, оголосив, що виходить з гри і відтак припиняє свою передвиборну кампанію.

За два дні після оголошення результатів супервівторка, коли в рамках президентської передвиборної кампанії відбулися первинні вибори у 24 штатах, Мітт Ромні несподівано заявив: «Тепер я усвідомлюю, що мушу відійти убік заради блага нашої партії і нашої країни».

Аризонський Фенікс

Номінально, щоправда, залишається іще один учасник перегонів серед республіканців, Майк Гаккабі, колишній губернатор штату Арканзас, однак він далеко відстає від МакКейна і не може бути справжнім конкурентом. Але далеко не все просто у таборі республіканців. Праве крило партії налаштоване проти МакКейна, вважаючи його надто ліберальним. Консерватори не давали грошей на ведення кампанії МакКейна, і ще півроку тому вона була на межі банкрутства. Але після перемоги на виборах супервівторка сенатора від Аризони охрестили «аризонським Феніксом».

Джон МакКейн став одноосібним лідером. Одначе тепер він мусить об”єднати республіканців, переконати їх у тому, що вони з ним якщо й розходяться у поглядах, то в неістотних питаннях, а в головних, принципових МакКейн є консервативним політиком. МакКейн закликав консерваторів призвичаїтись до думки, що він є республіканським лідером у боротьбі за номінацію: «Я докладу всіх зусиль до того, щоб філософія й принципи нашої партії... знову привабили до нас голоси більшості американського народу».

МакКейн виступає за зменшення ролі уряду в житті суспільства, за скорочення податків — традиційні принципи Республіканської партії — і за війну з тероризмом до перемоги.
XS
SM
MD
LG