Доступність посилання

ТОП новини

У Мюнхені проходить щорічна конференція з проблем безпеки


На відкритті конференції виступив прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоґан. Він заявив, що його країна продовжить боротьбу з курдськими повстанцями, що базуються на півночі Іраку.

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер (зліва), перший віце-прем’єр Росії Сєрґєй Іванов, міністр оборони США Роберт Ґейтс.
На відкритті конференції виступив прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоґан. Він заявив, що його країна продовжить боротьбу з курдськими повстанцями, що базуються на півночі Іраку.

Очікується, що в дискусіях візьмуть участь близько 40 міністрів і три президенти. Загалом на триденному форумі, який завершиться 10 лютого, будуть присутні 250 політиків та експертів.

Українську делегацію очолює мiнiстр оборони України Юрiй Єхануров.

Мюнхенська конференція з питань політики безпеки проводиться вже 44-й раз поспіль.

Цьогорічний форум проходить під гаслом «Світ на зламі – змінений розклад сил – брак стратегій». Як сказав перед початком форуму його організатор Горст Тельчик, «складається враження, що конфліктів у світі стає дедалі більше, а ми маємо дедалі менше стратегій, аби подолати ці конфлікти, бракує також знань про те, як бути з усіма цими проблемами».

Серед головних тем конференції – ситуація на Близькому Сході та в Центральній Азії.

Традиційно в Мюнхені йтиметься й про зміни всередині НАТО, про питання відносин між Заходом й Росією. Досі відкритим залишається питання про залучення Росії до загальноєвропейського простору безпеки.

Російський президент Владімір Путін, який на минулорічній конференції звинуватив Захід у спробах розв’язати нову «холодну війну», цього року не приїхав до Мюнхена. Натомість, очікується виступ російського віце-прем‘єра Сергєя Іванова.

До пріоритетних тем, які винесені на порядок денний, належить і проблема ядерної зброї. Вперше у форумі візьме участь президент Міжнародного агентства з атомної енергії Мохаммед Ель-Барадей.
XS
SM
MD
LG