Доступність посилання

ТОП новини

Газ Україні відключати не будуть


Про це сьогодні повідомила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, пославшись на слова першого віце-прем’єра Росії Серґея Іванова. Кабмін визнав борг перед російськими газопостачальниками. Але, за словами Тимошенко, заборгованість у сумі понад мільярд доларів виникла за часів уряду Віктора Януковича. Тим часом сьогодні у Москві керівник «Нафтогазу України» Олег Дубина проводить переговори з керівництвом російського «Ґазпрому». Напередодні «Ґазпром» заявив, що припинить поставки палива до України з 12 лютого, якщо ситуація із заборгованістю за газ не буде врегульована.


Про це сьогодні повідомила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, пославшись на слова першого віце-прем’єра Росії Серґея Іванова.

Кабмін визнав борг перед російськими газопостачальниками. Але, за словами Тимошенко, заборгованість у сумі понад мільярд доларів виникла за часів уряду Віктора Януковича.

Однак Юлія Тимошенко наполягає на збереженні ціни газу в листопаді та грудні на рівні всього 2007 року.

Уряд не має наміру виконувати ультимативні умови «РосУкрЕнерго», – заявила Юлія Тимошенко.

«Зараз нас поставили до відома, що в певній частині немає для України середньоазійського газу, тому що «РосУкрЕнерго» його проекспортувало. Вони примушують нас зараз частину газу для України взяти російського від «РосУкрЕнерго» за ціною 314 доларів за тисячу кубометрів газу», – зазначила Прем’єр-міністр.

Сьогодні у Москві керівник «Нафтогазу України» Олег Дубина проводить переговори з керівництвом російського «Ґазпрому».

Напередодні «Ґазпром» заявив, що припинить поставки палива до України з 12 лютого, якщо ситуація із заборгованістю за газ не буде врегульована.

Тим часом Президент Віктор Ющенко вимагає від Прем’єра Юлії Тимошенко оперативно врегулювати проблеми з російським «Ґазпромом»

Про це повідомив керівник президентського Секретаріату Віктор Балога після обговорення ситуації в енергетичному секторі з главою держави.

За словами Балоги, на сьогодні «Нафтогаз» не розрахувався за паливо, яке постачали в Україну з жовтня минулого року. А на тлі намірів уряду змінити схему постачання газу в Україну не уклали жодного контракту на газопостачання.

Матеріали до теми:

•&nbsp В України немає боргів перед Росією за отриманий газ, – заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністра палива і енергетики України, народний депутат з фракції Партії регіонів Юрій Бойко •&nbsp «Нафтогаз України» вважає безпідставними обвинувачення російського «Ґазпрому» у несанкціонованому відборі газу

•&nbsp Олександр Турчинов: «Нафтогаз України» готовий погасити заборгованiсть, що накопичилася при колишньому урядi, в обмiн на прямий контракт із «Ґазпромом»

• Звідки газ? І звідки борг? • Експерт Андерс Ослунд: За суперечкою навколо газу стоїть питання «РосУкрЕнерго» • Україна може залишитися без газу? • Борг, про який заявляє «Ґазпром», пов’язаний з тим, що з 1 січня «Нафтогаз» не уклав договори із компанією посередницею «УкрГазЕнерго»
XS
SM
MD
LG