Доступність посилання

ТОП новини

Рудьковський стає символом боротьби з корупцією?


Тетяна Ярмощук Київ, 11 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Миколу Рудьковського заарештували. Печерський суд Києва задовольнив подання столичної прокуратури про зміну запобіжного заходу для екс-міністра транспорту та зв’язку із підписки про невиїзд на арешт. Колишній міністр назвав свій арешт «замовленням з Банкової». Представники коаліції звинувачення відкидають.


Миколу Рудьковського звинувачують у розтраті державних коштів у особливо великих розмірах. Йдеться про його поїздку минулого літа до Парижа та назад чартерний рейсом, за який сплатило Міністерство транспорту. Подейкували, його супутницею була одна із українських «міс». Кримінальну справу порушила СБУ, однак потім передала для розслідування в прокуратуру. Рудьковському закидають, що він на особисті потреби витратив близько 400 тисяч державних гривень. Сам же колишній міністр стверджує, що в закордонних візитах діяв виключно за дорученням свого тодішнього шефа, Прем’єра Януковича.

Затримали Миколу Рудьковського в суботу. У неділю вранці його прес-секретарка заявила, що Рудьковського захопили 15 озброєних людей у стаціонарному відділенні «Борис», де він перебував після операції, і повезли у невідомому напрямку. У свою чергу в СБУ заявили, що його затримали не в лікарні, а в місті, коли екс-міністр вирішував особисті справи.

Політичне замовлення?

Сьогодні Печерський суд Києва задовольнив подання столичної прокуратури про зміну запобіжного заходу для Миколи Рудьковського із підписки про невиїзд на арешт. У рішенні суду йдеться, що Рудьковський не виконував взяті на себе зобов’язання, не проживає за місцем реєстрації, тому «є підстави застосувати більш жорсткий запобіжний захід – взяти під варту». Також це рішення мотивувалося тим, що екс-міністр, перебуваючи на волі, може переховуватися та перешкоджати слідству у встановленні істини. Колишній міністр назвав свій арешт «замовленням із Банкової».

Представники Партії регіонів теж називають затримання Рудьковського політичним замовленням.

«Регіонал» Михайло Чечетов з цього приводу сказав: «За одні і ті ж порушення потрібно всіх однаково карати, незалежно від того, хто під якими знаменами ходить і хто по який бік політичних барикад».

Представники коаліції заявляють, що ні про яке політичне замовлення тут не йдеться.

Заступник керівника парламентського комітету з питань боротьби із організованою злочинністю Геннадій Москаль в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив: «Що, Банкова примушувала його літати в Париж із дівчатами? Чи в Токіо? Думаю, що це абсолютна дурниця. Справа в тому, що в уряд сьогодні делегують партії. Рудьковського делегувала СПУ, тому Соцпартія має взяти на себе всю повноту політичної відповідальності за дії Рудьковського на посаді міністра транспорту та зв’язку, а не вигороджувати його сьогодні та не шити цьому питанню якоїсь політики».

Подібні звинувачення можна висунути не одному чиновникові

Експерти майже одностайні: при бажанні подібні звинувачення можна було б висунути не одному чиновникові. Чому ж саме Рудьковський? Екс-міністр транспорту та зв’язку був найбільш прийнятною і з правової, і з політичної точки зору фігурою для показової акції, вважає політолог Володимир Фесенко.

«Останні півроку Рудьковський був одним із головних об’єктів претензій і з боку Секретаріату Президента, і з боку представників нинішньої коаліції. Він став, як більмо в очах. Саме Рудьковський був найбільш прийнятним і з політичної, і з правої точки зору об’єктом для такої показової, демонстративної акції. Це сигнал багатьом представникам нинішньої опозиції, що в принципі кожен з них може бути об’єктом правової атаки», – зауважив Володимир Фесенко.

Судове рішення можна оскаржити упродовж трьох діб з моменту його винесення. Адвокат Миколи Рудьковського Олексій Бонюк заявив, що сторона захисту обов’язково оскаржуватиме рішення Печерського суду.

Матеріали до теми:

• СБУ: Рудьковського затримано за рiшенням суду в зв''язку з тим, що вiн ухилявся вiд спiвпрацi зi слiдством • Миколу Рудьковського забрали невідомі в масках • Мiлiцiя виявила новi факти зловживань у Мiнтрансi
XS
SM
MD
LG