Доступність посилання

ТОП новини

Наступ на честь і гідність Президента чи політична цензура? У Дніпропетровську конфлікт навколо газети «Ліца»


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 11 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську виник конфлікт між лідерами регіональних осередків «Нашої України» та «Народної самооборони». «Нашоукраїнці» звинувачують координаторку регіональної «Самооборони», редакторку місцевого видання Олену Гарагуц у «приниженні честі і гідності Президента». Журналістка не погоджується, зауважуючи, що заяви соратників по блоку схожі на спроби цензурування.


Газета «Ліца», яку очолює і видає лідерка луценківської «Самооборони» в області Олена Гарагуц, позиціонує себе як загальноукраїнське незалежне видання. А втім, у 2004 році газета підтримувала Помаранчеву революцію та її лідерів. Віяло симпатіями до пропрезидентських сил від шпальт і в наступні роки. А торік Олена Гарагуц балотувалася до парламенту за списками блоку «Нашої України – Народної самооборони», але не пройшла.

Однак останнім часом, стверджують в обласній організації «Нашої України», видання пані Гарагуц кардинально змінило курс. Тепер воно, як кажуть партійці, «свідомо допускає публікацію матеріалів, що принижують честь і гідність Президента» Ющенка, критикує лідерів помаранчевого табору.

Заступник голови обласної організації «Нашої України» Олександр Соколик обурений – таким людям, як пані Гарагуц, не місце в пропрезидентському таборі.

«Ця людина є кандидатом у народні депутати від нашої політичної сили, яка підтримує всіляко Президента, і вона допускає такі брудні статті – Тетяни Коробової та інших, брудні висловлювання на адресу Президента, його оточення. Ми не кажемо, що це особисто Олена Гарагуц пише їх, ні, вона просто друкує їх у своїй газеті», – наголошує Олександр Соколик.

Усе через критику місцевого помаранчевого чиновника?

Звинувачення щодо брудних статей редакторка газети «Ліца» відкидає. Пані Гарагуц вбачає в заявах «нашоукраїнців» наступ на свободу слова. Вона припускає: за закидами у паплюженні честі та гідності Президента і його оточення ховається зовсім інше – спроба помститися. У січні видання надрукувало матеріали про зловживанням місцевих помаранчевих чиновників.

Олена Гарагуц: «Мова, зокрема, йшла про чиновника, заступника керівника Індустріального району Дніпропетровська, що використовує службове авто і службове становище в особистих цілях. Це розслідування могло налаштувати проти газети місцевих представників «Нашої України». Не можу зрозуміти, що від мене хочуть колеги по політичному блоку. Невже вони хочуть, щоб газета «Ліца» запровадила цензуру й узгоджувала з партією публіковані статті?»

Протистояння між керівництвом «Нашої України» і лідеркою «Самооборони» зайшло в глухий кут. Обидві сторони сподіваються на допомогу столичних керманичів. «Нашоукраїнці», за рішенням партійної конференції, вже звернулися до В’ячеслава Кириленка, щоб той домігся вилучення пані Гарагуц з виборчих списків блоку. Між тим сама Олена Гарагуц сподівається на захист свого очільника, Юрія Луценка.

Поки ж єдине, що змогли зробити «нашоукраїнці», – перестали купувати та, напевне, і читати газету «Ліца».
XS
SM
MD
LG