Доступність посилання

ТОП новини

Газові домовленості Ющенка у Москві – достойна перемога всієї демократичної команди, вважає Тимошенко


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України наголосила, що нові газові домовленості між Україною і Росією стануть ще одним кроком для наведення порядку і детінізації газового ринку України.


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України наголосила, що нові газові домовленості між Україною і Росією стануть ще одним кроком для наведення порядку і детінізації газового ринку України.

«Під час візиту Президента України до РФ все ж таки ухвалене рішення про прибрання всіх посередників, зокрема, і тіньових, корумпованих, з газового ринку України. Це є велика перемога демократичної команди. Це ще один крок до декорупціалізації і детінізації енергетичного сектору. Наш уряд включиться у роботу по підписанню нових прямих угод по постачанню газу з РАО «Газпром», і зробить все для того, щоб потужність НАК «Нафтогаз» була відновлена», – заявила Юлія Тимошенко.

Учора «Ґазпром» та «Нафтогаз України» повідомили про домовленість працювати без посередника – компанії «РосУкрЕнерго». Але, як зазначив міністр палива та енергетики Юрій Продан, наразі Україна та Росія ще не визначили точного терміну зміни сучасної схеми газопостачання.

У вівторок, в рамках робочого візиту до Москви, Президент України Віктор Ющенко повідомив, що Україна і Росія домовились врегулювати питання газової заборгованості.За словами Президента Володимира Путіна, компанію «Ґазпром» влаштовують пропозиції української сторони; найближчим часом їх оформлять офіційно.

«Від наших партнерів ми почули, що найближчим часом розпочнеться погашення заборгованості, і ми домовились щодо принципів співпраці на 2008-й і на наступні роки. Пропозиції українських партнерів влаштовують. Сподіваємось, що усі домовленості будуть виконуватись», – зазначив Володимир Путін .

У відповідь Президент Віктор Ющенко пообіцяв, що Україна вже з четверга розпочне повертати борг за російський газ у сумі понад мільярд доларів.

При цьому Президент України зазначив, що за спожитий у листопаді та грудні газ платитимуть по ціні 130 доларів за тисячу кубометрів. А от з нового року газ уже оплачуватиметься за новою ціною.

«Щодо постачання на 2008 рік, то ми домовилися, що базова ціна вхідна 179 – вона зберігається», – зауважив Віктор Ющенко.

Раніше «Ґазпром» погрожував від вівторка припинити постачання газу до України за борги.

******** Україна і Росія можуть реалізовувати спільні проекти у паливно-енергетичній сфері.

Президент Росії Володимир Путін у вівторок, вiдкриваючи засiдання росiйсько-української мiждержавної комiсiї в Кремлi, заявив, що це може стати основою стратегічної співпраці між країнами.

А Президент Віктор Ющенко перед зустріччю з Путіним наголосив, що Росiя була i залишається стратегiчним партнером України.

«Звичайно, є питання, які нам треба окремо обговорити, можливо, вони дуже делікатні. Ми готові до цього діалогу і виходимо з того, що Росія була, є і буде нашим стратегічним партнером. І в контексті цих цінностей ми будемо вести всі справи з Росією», – зазначив Віктор Ющенко.

У вівторок Україна й Росія домовилися про план дій на 2008 рік. Документ про поглиблення співпраці в торгово-економічній, паливно-енергетичній та інших сферах підписали Президенти Віктор Ющенко і Володимир Путін.

Президент України перебуває у Москві з дводенним робочим візитом.

Матеріали до теми:

• ГАЗОВА ШАРАДА (аналіз) • У Москві триває засідання Українсько-Російської міждержавної комісії «Ющенко-Путін • Президент України вирушає до Москви на засідання комісії «Ющенко-Путін» •&nbsp Церемонія непевності •&nbsp Раїса Богатирьова: Можливе відсторонення «РосУкрЕнерго» від поставок газу в Україну залежить від рішення засновників компанії •&nbsp У кожній газовій атаці Росії проти України без політики не обходиться. Водночас це посилює небезпеку газової залежності Європи. (Огляд світової преси)•&nbsp «Нафтогаз України» і російський «Ґазпром» перенесли переговори щодо поставок газу •&nbsp Газ Україні відключати не будуть •&nbsp В України немає боргів перед Росією за отриманий газ, – заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністра палива і енергетики України, народний депутат з фракції Партії регіонів Юрій Бойко •&nbsp «Нафтогаз України» вважає безпідставними обвинувачення російського «Ґазпрому» у несанкціонованому відборі газу

•&nbsp Олександр Турчинов: «Нафтогаз України» готовий погасити заборгованiсть, що накопичилася при колишньому урядi, в обмiн на прямий контракт із «Ґазпромом»• Звідки газ? І звідки борг? • Експерт Андерс Ослунд: За суперечкою навколо газу стоїть питання «РосУкрЕнерго» • Україна може залишитися без газу? • Борг, про який заявляє «Ґазпром», пов’язаний з тим, що з 1 січня «Нафтогаз» не уклав договори із компанією посередницею «УкрГазЕнерго»
XS
SM
MD
LG