Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 20:14

В Україні з’явилася іменна марка


Сергій Осадчук Одеса, 13 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Будь-яка організація або окрема особа може замовити іменну марку і нанести на неї своє зображення. І тоді, написавши листа своїм рідним або знайомим, можна її приклеїти на конверт і відправити поштою. В Одесі почали масово замовляти такі марки молоді подружжя, особливим цей подарунок може стати, скажімо, і на День усіх закоханих.


Одну з іменних марок погасив в Одесі навіть Президент України Віктор Ющенко. На святкування 120-річчя Одеського академічного театру опери та балету було надруковано іменні марки із зображенням відреставрованої будівлі. Під час поїздки до Одеси Президент поставив печатку на конверті з маркою і підписав його.

Крім високопосадовців наліпку замовляють також чимало різних організацій. Загалом роблять це на свої ювілеї. Зазвичай на зображення потрапляють корпоративні світлини працівників, розповів заступник керівника Одеської дирекції «Укрпошти» Сергій Блащицький.

«Що стосується фізичних осіб, то, я вважаю, що вашим друзям та знайомим буде приємно отримати конверт з маркою, де буде ваше зображення. Або, наприклад, бабусі буде вкрай приємно отримати листа з маркою, де буде світлина її онуки. Від такого подарунку навряд чи хтось відмовиться, а особливо напередодні Дня закоханих кожна дівчина буде задоволена отримати вітального листа, де на марці буде її фото», – зазначає Сергій Блащицький.

Замовити марку зі своїм портретом не складно.Залежно від їх кількості на спеціальному листі потрібно заплатити від 50 до 60 гривень. Все дуже просто: ви приходите в регіональне відділення, пишете заяву, і через два тижні отримуєте наліпку. Цікавим є і той факт, що марки легітимні і на території України, і навіть за її межами. Поштовики не натішаться своїм ноу-хау, сподіваються таким чином відволікти увагу молоді від електронної пошти, яка не залишає після себе історичних раритетів.

Колекціонери-філателісти незадоволені

А от справжні філателісти не визнають нову марку, кажуть, не буде вона поцінована у колекціонерів. Не сприймає її як «класичну марку» і одеський філателіст Ісак Грінберг, хоча він не проти зробити для себе таку поштову атрибутику.

«Ну, дійсно не філателія у такому чистому вигляді, тому що філателія це для всіх, а якщо ця марка іменна, то можна лише своїм друзям розіслати, як сувенір. Хоча такого не було ніколи, я хотів би мати такі наліпки хоча б з купонами», – зауважив Ісак Грінберг.

Попереджені про нові марки і самі поштарі.Щоб вони ненароком не відклеїли чиєсь зображення від поштового листа, для них провели спеціальний інструктаж.
XS
SM
MD
LG