Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпаття вже знає, які об’єкти подаватиме на конкурс «Сім природних чудес України»


Галина Добош Івано-Франківськ, 15 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua). – У Рік туризму Державна служба з питань туризму і курортів та Комітет Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму проводять Всеукраїнську акцію «Сім природних чудес України». До кінця лютого оголошено 100 претендентів на таке звання. Прикарпаття вже визначилося зі своїми чудесами.

Після того, як музей «Писанка» в Коломиї став восьмим дивом України, не увійшовки до «сімки чудес», прикарпатці сподіваються, що успішнішою для них буде акція «Сім природних чудес України». Вибирати було з чого – найвища гора України Говерла, Женецький або Бухтівецькі водоспади, найвисокогірніші озера Бербенескул чи Маричейка, жертовник на Космацькій лисині, тисовий заповідник у Княждворі, найчистіша річка в Європі Лімниця. Але це був вибір широкого загалу, стверджує начальник управління туризму і культури облдержадміністрації Володимир Федорак. «Ми не могли так чисто з точки зору чиновника поставити палець і сказати «це найкраще». Безумовно, брались до уваги виключно думки фахівців. Ми запрошували представників наукових кіл Івано-Франківська, які вивчають геологію, були запрошені до обговорення представники туристичних громадських організацій, цікавилися думкою людей-краєзнавців і також наших старожилів».

Які ж вони, чудеса краю?

На конкурс «Сім природних чудес України» подали Скелі Довбуша в Бубнищі під Болеховом, Старунський грязевий вулкан і Дністровський каньйон. 80-метрові піскові скелі і печери під ними в різні часи були язичницьким святилищем, давньоруським печерним монастирем-скитом, сторожовою фортецею, яку згадує в літописі галицький князь Осмомисл. Тут переховувалися опришки під проводом Олекси Довбуша.

Аналогів у світі не має єдиний в Україні діючий грязевий вулкан в Старуні Богородчанського району. Прокинувся він 30 років тому після землетрусу в Румунії і відтоді «дихає», «говорить», активізуючись при землетрусах навіть у дуже віддалених точках планети. Неподалік – 11 джерел мінеральних вод, соляна криниця глибиною 20 м.

Престиж плюс туристична привабливість

Якщо Скелі Довбуша увагою туристів не обділені (тут проводяться змагання зі скелелазання), то Старуня ще не відчуває туристичного буму, навіть попри те, що минулого року виповнилось сто років з часу унікальної знахідки волосатого носорога, якого відкопали в озокеритовому болоті. Участь в акції, а тим більше перемога, може стимулювати розвиток туризму, вважає Володимир Федорак: «Приїдуть до нас подивитися, відпочити і таким чином край забезпечуватиметься фінансово і морально, я б сказав. Дуже важливо мати позитивну самооцінку».

Відомий туристам і третій претендент – Дністровський каньйон. Щорічно тут проводять сплави по ріці пластуни. На берегах чимало різноманітних кристалічних порід, чудові ліси, є більше двох десятків древніх стоянок часів Трипільської культури. От тільки претендувати на Дністровський каньйон можуть ще три області, через які протікає Дністер, – Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька.
XS
SM
MD
LG