Доступність посилання

ТОП новини

«Зроби подарунок Україні – переходь на українську» – так називається акція з популяризації української мови, яка проходить у суботу в Дніпропетровську


Це вже 16-й обласний центр України, до якого завітали її організатори, активісти руху «Не будь байдужим!» За словами організаторів, заклики не соромитись своєї «українськості» орієнтовані передусім на «прогресивну» молодь, яка хотіла б розмовляти українською, але не наважується серед російськомовної більшості.

Учасники акції в Дніпропетровську
Це вже 16-й обласний центр України, до якого завітали її організатори, активісти руху «Не будь байдужим!»

У рамках акції лідери популярних українських гуртів ««ФлайzZzа», «Moтoр’рoллa» та «Мандри» роздали на вулицях міста близько 10 тисяч примірників так званої «малинової книжечки» – своєрідного посібника для тих, хто хоче побороти комплекси і перейти на українську мову спілкування у побуті.

Сьогодні ж близько 200 шкіл Дніпропетровська отримали від організаторів комплекти книжок відомих українських письменників – Ірен Роздобудько, Оксани Забужко, Тані Малярчук, Марії Матіос, Валерія Шевчука.

Крім того, у «Льодовому палаці» відбудеться концерт за участі українських рок- та етно-гуртів. Дніпропетровська зала стане найбільшою за весь час проведення акцій громадським рухом «Не будь байдужим!»

За словами організаторів, заклики не соромитись своєї «українськості» орієнтовані передусім на «прогресивну» молодь, яка хотіла б розмовляти українською, але не наважується серед російськомовної більшості.

«Ми робимо все для того, щоб людей, які думають, що українське є модним, ставало більше. Як не крути, сьогодні тільки найбільш прогресивна частина молоді, яка має доступ до хороших українських книжок, фільмів, музики, розуміє, що українське – це класно, знає, хто такі Жадан і Забужко. Та більша частина молоді цього не знає. Але я молю Бога, щоб хоча б за 10 років українське вважалося природним, а не модним», – сказала співорганізатор акції Оксана Левкова.

Упродовж минулого року з пропозицією перейти на українську «небайдужі» вже зверталися до мешканців Чернігова, Житомира, Хмельницького, Вінниці, Кіровограда, Черкас, Сум, Запоріжжя, Севастополя.

За даними останнього перепису, більше від двох третин населення Дніпропетровська вважає себе українцями. Спілкується ж рідною мовою в побуті набагато менше людей.
XS
SM
MD
LG