Доступність посилання

ТОП новини

Огризко: «Ми хочемо, щоб перспектива безвізового режиму в ЄС для громадян України з’явилася в найближчі кілька років»


Наталія Вікуліна Брюссель, 18 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Коли з’явиться перспектива безвізового режиму в країнах ЄС для громадян України, як іде підготовка нової посиленої угоди між Києвом та Брюсселем, чи підтримують західні країни прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО — на ці та інші теми український міністр закордонних справ Володимир Огризко говорив у Брюсселі з колегами зі Швеції, Франції та Нідерландів — Карлом Більдтом, Бернаром Кушнером і Максимом Верхагеном. Про свої враження глава МЗС України розповів кореспондентці Радіо Свобода та іншим журналістам.

Міністр МЗС України Володимир Огризко
Володимир Огризко: А нас хвилює, ви знаєте, те, яким чином ми будемо наближатися до Євросоюзу, яким чином ми можемо використовувати досвід наших друзів і партнерів у цьому плані і що ми повинні зробити протягом найближчого часу. Отже, ми обмінялися думками з дуже широкого кола питань – насамперед, підготовки нової посиленої угоди. Ми домовилися про те, що наші колеги будуть активно сприяти в пошуку тих формул, які ми, власне, і очікуємо. Ми обговорили деякі практичні речі, наприклад, питання про візовий режим, про реадмісію. Ми говорили про перспективу, яка стосується обговорення безвізового режиму для українських громадян, але не в довгостроковій перспективі, а в перспективі кількох років. Ми, безумовно, не могли не обговорити і питання про облаштування кордонів України.Бо якщо ми говоримо про такі речі, то ми повинні, безумовно, думати про те, яким чином забезпечити цей безвізовий режим, щоб через територію України до Євросоюзу не потрапляли кримінальні елементи, люди, які везуть зброю, наркотики і так далі. Ми повинні думати спільно про створення таких механізмів, які дозволять Україні досягти того, що ми хочемо. З іншого боку, не можна ставити під сумнів безпеку країн ЄС. Ми домовилися про те, щоб ця тема була обговорена найближчим часом.

РС.: Серед міжнародних питань чи зайшла мова про врегулювання Придністровського конфлікту?

В.О.: Українська сторона наголосила на тому, що ми готові до негайного відновлення переговорного процесу у форматі 5+2. Ми дали високу оцінку нашій співпраці з Євросоюзом у контексті прикордонного врегулювання. Ми домовилися, що будемо в дуже тісному контакті по Придністровському врегулюванню, а я поінформував колег про те, яким чином ми хочемо зробити свій внесок. Ідеться про нашу домовленість з молдовською стороною почати вже цього року демаркацію придністровської частини українсько-молдовського кордону.

РС.: Коли це можливо зробити?

В.О.: Це можливо вже в найближчі місяці. Ми також сприяємо тому, щоб у міжнародно-правовому плані зафіксувати і підтвердити ще раз у такий спосіб непорушність кордонів Молдови, її територіальну цілісність – саме те, на чому наполягає Молдова. Безумовно, ми маємо на увазі, що кінцевим результатом переговорів має бути те, що Молдова буде підтверджена як незалежна держава без будь-яких сумнівів і винятків, буде підтверджена непорушність її кордонів, при тому, що ми знайдемо відповідну формулу для Придністров’я. Тобто, формулу автономії, яка влаштує обидві сторони.

РС.: Пане Огризко, ви провели також зустрічі із французьким та нідерландським колегами Кушнером та Верхагеном. Чи ви обговорювали з ними питання європейської інтеграції України?

В.О.: Теми були, власне, головні по новій посиленій угоді. Я подякував французькому колезі за його особисту участь і за позицію французької сторони в контексті пошуку тих форм, які б влаштували і ЄС, і Україну в контексті наших європейських перспектив. А саме – формулювань асоціації, економічної інтеграції і т.д. Безумовно, ми порушили також питання про підготовку до Плану дій щодо членства в НАТО. Мені приємно, що і по європейській, і по євроатлантичній інтеграції у нас намічаються дуже непогані перспективи для обговорення цих питань.

РС.: Чи підтримали міністри із Франції і Нідерландів прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО?

В.О.: Процес переговорів триває. Ми сьогодні, я думаю, не повинні у такий спосіб ставити питання. Ми говоримо про те, що ми зближуємо свої позиції. Це дуже важливо. Ви знаєте, вже деякі країни висловилися достатньо очевидно, деякі перебувають у процесі вироблення позиції. От якраз ще кілька країн, включаючи ці, перебувають саме на цьому етапі. І це нормально. До саміту у нас ще є певний час, країни аналізують усі аспекти, і таким чином ухвалюють рішення. Тому я просто не думаю, що треба очікувати, що саме сьогодні мала бути відповідь. Ми в процесі цієї хорошої дискусії, і мені здалося після розмов, що ми змогли донести дещо і до нідерландської, і до французької сторін, що допоможе їм ухвалити збалансовані і корисні для нас рішення.
XS
SM
MD
LG