Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 08:52

Опозиція в Пакистані перемогла на парламентських виборах


Василь Зілгалов Прага, 19 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Парламентські вибори в Пакистані завершилися тріумфальною перемогою опозиції. Попередні результати цих перегонів, які неодноразово переносилися із-за напруженої ситуації в країні, такі: Народна партія Пакистану вбитої напередодні виборів Беназір Бхутто і Пакистанська мусульманська ліга колишнього прем’єра країни Наваза Шаріфа отримали фактично 140 мандатів у 272 – місній Національній асамблеї Пакистану, тоді як президентська Мусульманська ліга Пакистану завоювала лише 33 місця в законодавчому органі держави. Переможці можуть у такій ситуації ініціювати імпічмент нинішнього президента країни Первеза Мушаррафа.

Прихильники партії покійної Беназір Бхутто мають всі підстави для свята. Сьогодні вони відзначали перемогу Народної партії на вулицях міст Пакистану з бубнами, співами і танцями, було чути слова своєрідного партійного гімну – «Довгого життя Бхуттто!» Глава іншої «тріумфуючої» партії – Наваз Шаріф вже звернувся до президента Мушаррафа і нагадав йому його власні слова про обіцянку піти у відставку «коли народ цього захоче». «Якраз зараз народ виніс свій вердикт», – наголосив Шаріф. Свого часу, в 1999 році, Мушарраф змусив Шаріфа піти у відставку з поста прем’єра. Прихильники Народної партії підозрюють нинішнього президента у причетності до організації вбивства в грудні минулого року їхнього лідера Беназір Бхутто.

Новий уряд буде набагато ефективнішим у війні з терористами?

Експерти відзначають досить відкритий і чесний характер нинішніх виборів. Так колишній армійський генерал з Пакистану, а нині аналітик – Талат Масуд, вважає, що новий уряд із поміркованих політичних сил буде набагато ефективнішим у війні з терористами.

«Безумовно, це буде краще для війни з терором. Насамперед, це матиме підтримку людей, тим більше - нова політична влада з мандатами завжди має перевагу. Бо війна з терором це своєрідне повстання, а повстання вимагає сердець і розуму людей. Якщо влада має підтримку народу , бойовикам доведеться важко боротися з власними людьми і терористи будуть ізольовані», – наголосив Талат Масуд.

Тепер оглядачі прогнозують, що західним урядам доведеться переглянути свою політику щодо Пакистану, в якій вони підтримували діючого президента. А Первез Мушарраф унаслідок перемоги опозиції може опинитися поза політичним життям Пакистану. Дотепер правляча партія Пакистану вже визнала свою поразку.
XS
SM
MD
LG