Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: Про українські суди, візит Юлії Тимошенко до Москви, кримськотатарську мову в Криму...


Ірина Біла Київ, 21 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Скільки українців не довіряють вітчизняній Феміді? Яке зараз завдання у політичних опонентів Юлії Тимошенко? Яких фахівців найбільше бракує на ринку праці?


Українським судам довіряє лише третина громадян, твердять соціологи. Чому сталося так, що замість того, щоб захищати права громадян, українська Феміда перетворилася для них на інститут, який викликає недовіру? Про це та про шляхи реформування в газеті «День» розмірковує голова Ради суддів України Петро Пилипчук. Серед причин, які не покращують роботу судів, він називає їхню перевантаженість. Наприклад, щороку суди України розглядають близько 3,5 мільйонів справ про порушення правил дорожньо-транспортного руху. І, зазвичай, розміри штрафів, котрі в результаті призначаються порушникам, набагато менші, аніж судові витрати, не кажучи вже про затрачений час суддів.

Юлія Тимошенко розуміє, що на президентські вибори краще йти з «прем''єрського майданчика», переконаний політолог Вадим Карасьов. Тому завдання її політичних конкурентів не дозволити їй добути до виборів на посаді глави уряду. Про те, у який спосіб це можна реалізувати, йдеться в «Газеті по-українськи» у статті «Радник Балоги назвав три способи, як зняти Тимошенко».

Кримськотатарська мова у Криму державна, поряд з українською і російською. Для всієї України це мова одного з корінних народів держави, наголошує газета «Україна молода». Утім Концепція освіти кримськотатарською мовою досі не затверджена в Міносвіти АРК, навчальної літератури (до речі, профінансованої не державою, а фондом Сороса) вистачає лише третині учнів, а столичні науковці з Національної академії наук досі розглядають кримськотатарську не як мову значної частини громадян України, а як «східну», та ще й другорядну після турецької, арабської і фарсі. Про це пише автор статті «Мова Криму».

З січня мінімальні виплати з безробіття для деяких категорій застрахованих людей виросли зі 160 до 210 гривень. За даними Державної служби зайнятості, сьогодні на ринку праці не вистачає будівельників, сільських вчителів, медиків, токарів та інженерів-механіків. Хто і на яку допомогу з безробіття може розраховувати, розповідає газета «Факти».

Зовнішнє оцінювання знань випускників: що варто зробити, щоб мінімізувати ризики? На думку дописувача газети «Голос України», необхідно розробити і затвердити положення про громадський контроль за проведенням зовнішнього оцінювання; встановити жорсткий контроль за дотриманням Умов прийому до вищих навчальних закладів, своєчасно оприлюднювати перелік сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти.
XS
SM
MD
LG