Доступність посилання

ТОП новини

Акція протесту автоперевізників під стінами уряду


Валентина Одарченко Рівне, 20 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Автоперевізники з усієї України провели загальнодержавну акцію протесту під стінами Кабміну, Мінтрансзв’язку та Міністерства внутрішніх справ. Їхня вимога залишається незмінною упродовж кількох місяців: скасувати постанову про заборону використання для перевезення пасажирів переобладнаних транспортних засобів. Радіо Свобода вдалося поспілкуватися зі страйкарями на одному з найбільш інтенсивних напрямків «Київ –Чоп».

«Маршрутки» у столиці: загалом в акції взяли участь водії понад тисячі автобусів з усіх регіонів України
У рівненській обласній службі автоперевезень пояснюють: на нерегулярні перевезення переобладнані автобуси пускають, але такі поїздки не можуть бути щоденними. Тому до водіїв і має претензії ДАІ, зазначає заступник начальника управління автомобільного транспорту Сергій Омельчук.

«Більша половина здійснюється нерегулярних перевезень, але, як пише нам прокуратура, вони мають усі ознаки регулярних. Це альтернативна диспетчерська служба, альтернативні фактичні автовокзали на стоянках, вони здійснюють їх фактично регулярно, бо їдуть щоденно, по годинах…», – зауважив Сергій Омельчук.

Водій Юрій Грищук отримав ліцензію на перевезення пасажирів своїм автомобілем у червні 2007-го. Ліцензія мала діяти три роки, але у жовтні здійснювати подібні перевезення йому заборонили. Водій каже, що для того, щоб переобладнати свій мікроавтобус на пасажирський, він витратив 10 тисяч доларів.

Юрій Грищук: «У мене двоє дітей, а вони забирають у мене роботу. Чотири рейси на Київ – за 300 гривень прожити? Скажіть, що мені робити? Я з Києва не поїду, поки вони не скасують цього рішення».

Неодноразово зверталися до керівників держави, центральних установ

Перевізники вже неодноразово зверталися до керівників держави, відповідних профільних міністерств, Генеральної прокуратури України з проханням скасувати спільний наказ МВС та Міністерства транспорту та зв’язку України «Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання». Перевізники просили виключити пункт 32 із постанови Кабміну, якою внесені зміни до правил перевезення, і розробити загальнодержавну програму розвитку і вдосконалення автомобільного транспорту, залучивши до цього процесу представників громадських організацій та професійних спілок.

Однак, незважаючи на створення спеціальної комісії, зрушень до сьогодні немає, скаржиться водій Богдан Яцюк: «І ДАІ, і прокуратура, і МВС – усі проти нас. Не дають працювати, є приписи, море претензій – те не так, те не таке. Просто не дають працювати. Таке враження, що ми злочинці».

Колона із більше сотні автомобілів прибула до Києва з Рівного, Луцька, Хмельницького і Житомира по автотрасі «Київ-Чоп». Автоперевізники стверджують, що їхня акція протесту буде тривати до тих пір, поки уряд не виконає їхніх вимог.
XS
SM
MD
LG