Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні в ІваноФранківську відбудеться благодійний галицький бал


Галина Добош Івано-Франківськ, 15 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – На Стрітення еліта Івано-Франківська збереться в обласному музично-драматичному театрі на галицький бал, уже третій. Але якщо на двох перших переважали студенти, то тепер вальсуватиме поважна публіка – підприємці, чиновники, митці. І буде бал благодійним.

Івано-франківець Андрій Ставничий зі шляхетної галицької родини: його дід – відомий письменник, автор історичних повістей Андрій Чайковський, батько – диригент знаного аж у Європі коломийського хору «Боян». Через поважний вік Андрій Романович дрібниць може і не пам’ятати, але каже, були бали, до них готувались заздалегідь: «Не мали такого залу, як треба було щось більше, тому використовували зал польської «каси ощадності», наші українці платили їм».

Сьогоднішній галицький бал теж має свої вимоги. Хоча б суворий дрес-код – бальна або вечірня сукня повної довжини для дам і чорний фрак або темний костюм з краваткою чи метеликом для кавалерів. Танцюватимуть вальс, польку, мазурку і навіть ... коломийку.

Між танцями – збір пожертв на музичні школи

Відродити традицію доброчинних галицьких балів взявся благодійний фонд «Оберіг» , де заступником дружина мера Івано-Франківська Лідія Анушкевичус: «У нас просто величезна кількість людей в Івано-Франківську, які дуже сильно почали займатися меценатством. Це вже є навіть потребою, можна сказати. Ми вирішили цей бал повернутися до потреб музичних шкіл».

Запрошення на бал розповсюджувались тільки для пар, коштувало воно 250 грн. Тож меценатом себе може вважати кожний гість. Окрім того, відбудеться аукціон, де розіграють п’ять лотів, серед яких дві старовинні ікони, картина Параски Хоми. Зібрані кошти підуть на придбання інструментів для музичних закладів міста, насамперед трьох піаніно. Оксана Гладка, правнучка Андрія Чайковського, працює вчителем гри на фортепіано в музичній школі № 1: «Я навчаю в різних класах, спеціальний маємо зошит, де пишемо: зремонтувати то, підправити то. Це навіть не дається уже ремонту. Діти грають – це все гуде. Час іде, інструменти старіють, а бюджет школи такий, що не можна дозволити купити нові інструменти».

Організатори благодійного галицького балу сподіваються на участь у ньому більше півтисячі іванофранківців.
XS
SM
MD
LG