Доступність посилання

ТОП новини

Тейлор: Росія не має права втручатись у рішення України щодо членства в НАТО


Галина Терещук Львів, 21 лютого 2008 ( RadioSvoboda.Ua) – Лише від українців залежить, чи Україна стане в майбутньому членом НАТО, заявив під час зустрічі з курсантами Львівського Інституту Сухопутних військ Посол США в Україні Вільям Тейлор. Свою промову американський дипломат присвятив стосункам між Україною та Альянсом.

Посол США в Україні Вільям Тейлор
Американський посол вперше відвідав Львівський Інститут Сухопутних військ. Вільям Тейлор ознайомився з умовами навчання курсантів. До слова, сам посол закінчив військову академію і служив у В’єтнамі та Німеччині. Його син теж служить у війську в США.

Вільям Тейлор спершу у своїй доповіді, а потім відповідаючи на запитання курсантів, говорив про те, що представники української влади вже зробили крок до співпраці з Альянсом. І як тільки українці вирішать, скажімо, на референдумі, свою участь у НАТО, то США неодмінно підтримають будь-яке рішення громадян. Однак, сьогодні переважна більшість українців майже нічого не знають про організацію. Інформаційну політику, яку проводять в Україні щодо НАТО, американський дипломат оцінив незадовільно. Торік уряд виділив гроші для проведення інформаційної кампанії, але фільми про НАТО українські канали транслювали пізно вночі, коли ніхто цього не бачив.

«В українців є запитання: що означає бути членом НАТО? Першою перевагою є те, що країна, яка стає членом НАТО, стає членом організації колективної безпеки, що переймається безпекою демократичних країн. Але США не мають права підштовхувати Україну до НАТО. Країни Східної Європи можуть найкраще порадити Україні перспективи вступу до НАТО. Це Литва, Польща», – заявив Посол США в Україні Вільям.

Українці мало що знають про НАТО

Один із курсантів Львівського Інституту Сухопутних військ на запитання Радіо Свобода, що вони знають про НАТО і як оцінюють членство України в Альянсі, сказав: «Неодмінно має бути референдум, а не так, як троє керівників відправили свою заяву. Кажуть, що у нас є демократія, а влада робить те, що хоче. Для початку треба свою армію поставити на ноги, а потім вирішувати про НАТО».

«Молодь не дуже обізнана про НАТО, ми мало знаємо про цю організацію. Населення України не хоче вступати в НАТО, бо не знають що це за організація», – зазначив інший курсант Львівського Інституту Сухопутних військ.

За словами американського посла, жодна країна, в тому числі й Росія, не може втручатись у рішення України щодо членства в НАТО. А гарячі дискусії українських політиків довкола питання «Україна–НАТО», за словами посла США в Україні Вільяма Тейлора, є лише віддзеркаленням настроїв у суспільстві.
XS
SM
MD
LG