Якщо Україна не докладатиме зусиль для своєї євроінтеграції, то завіса справді швидко з’явиться, зазначали молоді парламентарі. Для прикладу, стане прецедентом, якщо Верховна Рада не ратифікує угоду про вступ України в СОТ. Усі ці проблеми молоді парламентарі викладуть у своїй резолюції.
Доктор Алан Флаверс, професор з Великої Британії, який опікується зібранням, зазначив, що професійні парламентарі дослуховуються до ідей молодих людей: «МЗС Британії використовує кожну резолюцію, яку ухвалюють молоді парламентарі для створення своє тактики. Більші резолюції передаються у британський уряд. І ми таки дослуховуємось до молодих людей. І саме так ця молодіжна організація долучається до ухвалення рішень Європарламентом».
Білоруським студентам перешкоджають спілкуватись з європейськими ровесниками
Білоруська студентка Анастасія Єфремова розповіла Радіо Свобода, що сьогодні молоді люди у Білорусі не почуваються вільними. Тому для неї участь у сесії молодіжного парламенту дає можливість розповісти про життя своїх ровесників.
«Люди не говорять у нас відкрито, тому що можуть бути «цікаві» наслідки.Та все ж студенти говорять про все, що діється у країні, світі, тільки в неформальній обстановці. До нас їдуть китайські студенти, і в цьому полягає суть студентського обміну. Але дуже рідко приїжджає європейська молодь, бо це обмежує, перешкоджає білоруська влада», – розповідає Анастасія Єфремова.
Молоді парламентарі сподіваються, що на наступну сесію вони вперше зберуться у стінах Верховної Ради і хотіли б продемонструвати українським політикам, що передусім парламентар має працювати для своїх виборців і дбати про розвиток держави, а не влаштовувати політичні шоу.
Європейський молодіжний парламент існує 20 років. Ідея виникла у Британії і фінансує цей проект британський уряд. До рекомендацій молодих парламентарів дослуховуються уряди європейських країн.