Доступність посилання

ТОП новини

Проект політичної угоди пропонує три варіанти вирішення справи з НАТО на підставі чинного курсу України на вступ до НАТО


Під час учорашнього круглого столу парламентські сили погодилися підписати політичну угоду про розблокування роботи Верховної Ради наступного понеділка. Тим часом у парламенті створили робочу групу, яка має доопрацювати цей політичний документ і запропонувати фракціям на підпис.


Проект передбачає «при вирішенні питання про членство України в НАТО виходити із чинного на день підписання цієї Угоди законодавства, зокрема, Закону України про основи національної безпеки України та Постанов Верховної Ради України № 233-IV від 21 листопада 2002 року і № 158-V від 19 вересня 2006 року».

Закон про основи національної безпеки України № 964-IV від 19 червня 2003 року в чинній редакції прямо визначає «забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу».

Перший варіант передбачає взяти до відома, що підпис Голови Верховної Ради у листі до Генсекретаря НАТО не відображає позиції з цього питання всього складу парламенту.

Другий варіант пропонує ухвалити постанову, запропоновану Арсенієм Яценюком, де йдеться про те, що референдум про вступ України до НАТО має відбутися безпосередньо перед приєднанням до Північноатлантичного союзу.

За третім варіантом, пропонується «розглянути зареєстровані проекти постанов Верховної Ради щодо членства України у Північноатлантичному альянсі».

Низка цих проектів від представників опозиції пропонує проводити референдум щодо вступу України до НАТО або відразу, або перед будь-якими діями стосовно цього вступу.

Документ оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Під час учорашнього круглого столу парламентські сили погодилися підписати політичну угоду про розблокування роботи Верховної Ради наступного понеділка.

Тим часом у парламенті створили робочу групу, яка має доопрацювати цей політичний документ і запропонувати фракціям на підпис.

Комуністи не погодились брати участь у розробці та підписанні угоди.

Опозиція блокує роботу Верховної Ради під приводом вимоги ухвалити постанову щодо НАТО.
XS
SM
MD
LG