Доступність посилання

ТОП новини

Найбільший землетрус у Великій Британії за чверть століття


Олекса Семенченко Лондон, 27 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Землетрус, що прокотився Великою Британією вночі з вівторка на середу, перелякав багато людей і завдав певних матеріальних збитків. Сила землетрусу в понад 5 балів за шкалою Ріхтера є рідкістю для сейсмічно спокійної Британії.

Землетрус у Великій Британії розбудив о першій годині ночі тих британців, що вже пішли спати, і не на жарт перелякав тих, хто допивав свій вечірній чай. Очевидці з найближчого до епіцентру містечка Маркет Рейзен у північному графстві Лінкольншир, розповідали про страшний гул, який чувся з усіх боків. Хоча особисто я у центрі Лондона, працюючи на нижньому поверху будинку, нічого не відчув, знайомі все ж розповіли досить жахливі історії про стільці, що їздять усією кімнатою, та розгойдування люстр.Словом, за останні 25 років Британію так ще не трусило. Сила поштовхів становила 5,2 бала.

Ніхто не загинув, найбільше постраждали будівлі

На щастя, згідно з офіційними повідомленнями, ніхто не загинув і не зазнав загрозливих для життя пошкоджень.

Представник Британського геологічного спостережного органу Браян Банті заявив: «Це є подією у вимірі Великої Британії, адже це найсильніший землетрус за 25 років, тобто з 1984 року, коли землетрус на півночі Уельсу мав силу 5,4 бала. Подібні землетруси в нас трапляються нечасто – кожні 10-20 років. І коли землетрус такого розмаху таки стається, це викликає велике занепокоєння. Землетрус можна було добре відчути в Англії й Уельсі, аж до шотландського кордону».

У місті Барнзлі, що на півдні графства Йоркшир, комин, що звалився через дах до спальні помешкання, поранив чоловіка, який потрапив до лікарні. А поліція в Лінкольнширі повідомила, що одержала десятки заяв про пошкодження будинків.

Британський геологічний спостережний орган зареєстрував о четвертій годині ранку вже затухаючий поштовх силою в 1,8 бала. Головний землетрус, що тривав 10 секунд, відбувся на глибині понад 15 кілометрів.
XS
SM
MD
LG