Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську створена нова громадська організація – туристично-краєзнавча спілка


Галина Добош Івано-Франківськ, 27 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Ті, кому не байдужі культура та історична спадщина Івано-Франківська, хто хоче зробити його європейським містом, привабливим для туристів, об’єдналися в туристично-краєзнавчу спілку. І вже визначили для себе дві конкретні проблеми – реконструкція палацу Потоцьких і спорудження пам’ятника Степанові Бандері.

Поки що в новій громадській організації трохи більше 10 членів: це туристичні фірми і асоціації, екскурсоводи, краєзнавці, науковці. Організація не прибуткова. Основним завданням задекларували турботу про імідж, туристичну привабливість Івано-Франківська.

Голова правління туристично-краєзнавчої спілки, краєзнавець Роман Красій наголосив: «Треба місто і свій край привести до такого вигляду, щоб до нас люди знову хотіли поїхати, щоб ми могли сказати, що ми є резервна територія для «Євро-2012».

За статистикою, в Івано-Франківську за рік туристичні послуги були надані понад 26 тисячам туристів. Важливо, де проводити екскурсії і хто їх проводить. Тож вважають «своїми» проблемами і реставрацію пам’яток архітектури, і розробку екскурсійних маршрутів, і підготовку екскурсоводів. Підтримку обіцяє міська влада, водночас розраховуючи на підтримку громадськості. Начальник відділу туризму Володимир Устинський, що є головою наглядової ради спілки, зауважив: «Створення спілки – це є якраз один із тих методів нових, які ми бачимо в реалізації роботи і громадськості, і влади».

Зупинити руйнацію палацу Потоцьких і розпочати будівництво пам’ятника Бандері

Перше зібрання новоствореної організації було присвячене двом нагальним проблемам. Насамперед – термінова реконструкція палацу Потоцьких. Дуже руйнується вхідна брама, в нічний час нема належної охорони території (а це самісінький центр міста). Знайти інвесторів або прийняти допомогу від польських міст-побратимів Ополє і Любліна не можуть, бо вже більше року не оформлений юридичний статус цієї пам’ятки архітектури – обласна власність чи міська. Кажуть, «область не відмовилася, але і не хоче».

Місцевий історик, краєзнавець Михайло Головатий прокоментував це так: «Сім баб, сім рад, а дитя без пупи. На мою думку, палац Потоцьких має бути виключно музейним комплексом».

Друга проблема – будівництво пам’ятника Степанові Бандері. Через суперечки навколо місця його спорудження затягується початок робіт, а до 100-річного ювілею лідера ОУН залишилося 10 місяців.
XS
SM
MD
LG