Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний секретар НАТО відвідає Грецію через її суперечку про назву з Македонією


Афіни погрожують заблокувати вступ Скоп’є до НАТО, якщо цю суперечку не владнають.

Яап де Гооп Схеффер прибуде до Афін у понеділок і зустрінеться з Міністром закордонних справ Греції Дорою Бакоянні, повідомило грецьке зовнішньополітичне відомство.

Він планує обговорити суперечку між Грецією та Македонією щодо офіційної назви колишньої югославської республіки. Афіни погрожують заблокувати вступ Скоп’є до НАТО, якщо цю суперечку не владнають.

Афіни вимагають від Македонії змінити назву цієї країни і стверджують, що нинішня назва означає територіальні претензії з боку Скоп’є на три північні периферії (провінції) Греції, які теж мають у своїй назві слово «Македонія».

Організація Об’єднаних Націй і низка держав на вимогу Греції офіційно визнають Македонію під назвою «Колишня югославська республіка Македонія» (англійське скорочення FYROM). Держави, які визнають Македонію під її конституційною назвою Республіка Македонія, незмінно наражаються на протести Афін.

Сама Греція називає сусідню державу «Республіка Скоп’є». Раніше вона вже змусила владу Македонії змінити державний прапор своєї країни.
XS
SM
MD
LG