Доступність посилання

ТОП новини

Італійський кардинал із проповідями на You Tube


Наталка Кудрик Рим, 28 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Релігія та інтернет: чи можливе їхнє співіснування? Виявляється, що так, і вперше це засвідчив один італійський кардинал. Незадовго до свята Воскресіння Христового за західним стилем (23 березня) він обрав віртуальний спосіб спілкування з вірними через найпопулярніший відеосайт You Tube.

Архієпископ Діоніджі Теттаманці очолює у Мілані найчисленнішу на Апеннінах єпархію. Щороку, особливо під час Великого посту, перед ним поставала проблема, як охопити увагою і достукатися до серця п’яти мільйонів вірних у північному регіоні Ломбардія. Ідея започаткувати інтернет-проповіді виявилася новаторською і водночас суперечливою насамперед серед релігійних чиновників, котрі звикли до традиційних богослужінь у церквах.

Кардинал Теттаманці обрав популярний, часом провокаційний вебсайт You Tube, котрий має близько 20 мільйонів відвідувачів щомісяця. Неординарний крок архієпископ пояснив бажанням налагодити прямий, справжній діалог із вірними.

Успіх був миттєвий. Під час першого десятихвилинного відеоспілкування зареєструвалися понад 16 тисяч осіб. Тепер щоп’ятниці архієпископ має регулярні зустрічі на сайті і відповідає на запитання, отримані від мешканців Ломбардії через відповідну електронну адресу.

Про таїнство хрещення через онлайнове спілкування...

Цикл інтернет-проповідей присвячений нагальним духовним темам, про які говорить католицька церква під час Великого посту. Упродовж останнього онлайнового спілкування йшлося про таїнство хрещення.

Так, відповідаючи на одне із запитань стосовно розірваних шлюбів, міланський кардинал наголосив, що навіть якщо батьки розлучені, їхні діти можуть прийняти хрещення у церкві. Сидячи за робочим столом у церковному вбранні, архієпископ Діоніджі Теттаманці спокійно пояснює: «Навіть батьки, які живуть окремо чи розлучені, але залишаються віруючими людьми, мають можливість виховувати власну дитину не лише з точки зору гуманних цінностей, а також з точки зору християнських настанов».

Як зазначають учасники віртуальної бесіди, чільний церковник на відео дає зрозуміти, що у діалозі з ломбардійцями шукає нових, більш відвертих акцентів спілкування, відмінних від канонічних релігійних настанов. До розмови долучаються люди різного віку, попри те, що інтернет-мережа вважається поки що цариною молодого покоління.

Для Ломбардії подібна форма діалогу важлива ще й тому, що наближає до віри світську частину населення цього промислового регіону Італії. Адже інтернет, як відомо, унікальний засіб для подолання будь-яких бар’єрів у спілкуванні.
XS
SM
MD
LG