Доступність посилання

ТОП новини

Україна допоможе Білорусі розробити проект першої білоруської атомної електростанції


Як заявив у п’ятницю в Мінську перший віце-прем’єр білоруського уряду Володимир Семашко, вже підготували контракт із українським інститутом «Київенергопроект». Українська сторона також допоможе Білорусі вибрати конкретний майданчик під будівництво АЕС і розробити тендерну документацію для вибору генерального підрядника, додав Семашко. Він також не виключив, що частину обладнання АЕС вироблять в Україні.

Як заявив у п’ятницю в Мінську перший віце-прем’єр білоруського уряду Володимир Семашко, співпраця двох країн у питанні будівництва АЕС – «уже не в області прожектів».

За його словами, вже підготували контракт із українським інститутом «Київенергопроект».

Українська сторона також допоможе Білорусі вибрати конкретний майданчик під будівництво АЕС і розробити тендерну документацію для вибору генерального підрядника, додав Семашко.

Він також не виключив, що частину обладнання АЕС вироблять в Україні, бо українське обладнання «зарекомендувало себе конкурентоспроможним за ціновим фактором і якістю».

Перший віце-прем’єр України Олександр Турчинов, зі свого боку, наголосив, що Україна бачить серйозні перспективи у співпраці в будівництві АЕС у Білорусі.

Він також не виключив можливості співпраці щодо утилізації ядерних відходів.
XS
SM
MD
LG