Доступність посилання

ТОП новини

НСНУ хоче ухвалити нову редакцію Конституції на референдумі, об’єднати блок НУ-НС у єдину партію і зберегти коаліцію


Про такі результати суботнього засідання політради партії «Народний союз „Наша Україна“» повідомив її лідер В’ячеслав Кириленко. Партія також не має наміру домагатися складення депутатських повноважень парламентарями, які вийшли з неї, сказав він. В’ячеслав Кириленко також повідомив про обрання ще одного члена президії і заступника голови партії. Ним став племінник Президента Віктора Ющенка Ярослав Ющенко.

Про такі результати суботнього засідання політради партії «Народний союз „Наша Україна“» повідомив її лідер В’ячеслав Кириленко.

За його словами, політрада не бачить можливості, щоб нинішній склад Верховної Ради ухвалив нову редакцію Конституції. Для цього потрібно принаймні 300 голосів. Тому, сказав Кириленко, політрада партії вважає, що нову редакцію Конституції мають ухвалити на всеукраїнському референдумі.

Політична рада НСНУ також вважає, що установчий з’їзд нової єдиної національно-демократичної партії на основі блоку «Наша Україна – Народна самооборона» має відбутися протягом 60 днів після того, як ухвалять зміни до законодавства, які дозволять об’єднання партій.

За словами В’ячеслава Кириленка, восьми з дев’яти партій, які входять до блоку, досить двох тижнів чи місяця, щоб ухвалити рішення про об’єднання на своєму з’їзді, але одна з них потребує два місяці.

На його думку, в назві нової партії обов’язково мають бути слова «Наша Україна», але ця назва ще не встановлена – вона має стати «продуктом спільної творчості і політиків, які належать до дев’яти партій, і політтехнологів».

Кириленко додав, що проект програми майбутньої партії вже розроблений на 95 відсотків, а проект статуту вже погоджений.

Народний союз «Наша Україна» намагатиметься зберегти і зміцнити нинішню коаліцію демократичних сил із Блоком Юлії Тимошенко, заявив лідер НСНУ.

Партія також не має наміру домагатися складення депутатських повноважень парламентарями, які вийшли з неї, сказав В’ячеслав Кириленко.

За його словами, таку позицію раніше сформувала президія партії, і на засіданні політради це питання й не розглядали.

Якщо депутати, які вийшли з партії, далі дотримуватимуться коаліційної угоди, до них не буде жодних претензій, додав він.

В’ячеслав Кириленко також повідомив про обрання ще одного члена президії і заступника голови партії. Ним став племінник Президента Віктора Ющенка Ярослав Ющенко, який є головою Харківської обласної організації НСНУ.

Як сказав Кириленко, це призначення є ще одним кроком у напрямку омолодження кадрів і зближення обласних організацій із центральними органами партії.

Партія «Народний союз „Наша Україна“» створила на початку серпня минулого року до позачергових виборів до Верховної ради блок «Наша Україна – Народна самооборона» разом із партіями «Вперед, Україно!», Народним рухом України, Українською республіканською партією «Собор», Українською народною партією, Християнсько-демократичним союзом, «Пора», Партією захисників вітчизни і Європейською партією України.

Наприкінці лютого з Народного союзу «Наша Україна» вийшла низка її провідних членів: народні депутати Михайло Полянчич, Ігор Кріль, Віктор Тополов, Оксана Білозір, Василь Петьовка, а також голова Секретаріату Президента Віктор Балога, його заступник Роман Безсмертний і голова Херсонської облдержадміністрації Борис Силенков.

Водночас голова Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар, який днями теж заявляв про намір вийти з партії, в суботу після засідання політради повідомив, що тим часом залишається в ній.

Президент Віктор Ющенко є почесним головою НСНУ.
XS
SM
MD
LG