Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпродзержинську технічні експерти МАГАТЕ вивчатимуть проблему безпеки уранових об’єктів


Вони починають працювати на майданчику колишнього уранового виробництва Придніпровського хімічного заводу. МАГАТЕ обіцяє визначити обсяги можливого фінансування з боку міжнародних організацій тих робіт, які допоможуть зменшити негативний вплив уранових відходів на довкілля та здоров’я людей.

Вони починають працювати на майданчику колишнього уранового виробництва Придніпровського хімічного заводу.

Візит експертів триватиме до 6 березня. МАГАТЕ обіцяє визначити обсяги можливого фінансування з боку міжнародних організацій тих робіт, які допоможуть зменшити негативний вплив уранових відходів на довкілля та здоров’я людей.

За словами керівника управління екології Дніпродзержинська Андрія Плешакова, навколо могильників зареєстрували перевищення норм радіаційного фону.

Один із проектів ліквідації звалищ із небезпечними відходами розроблений за підтримки Франції. Цей проект наразі розглядає Державний комітет ядерного регулювання. Кошторис оцінюють у мільйони євро.

Через відвали уранового виробництва Дніпродзержинськ є одним із найбрудніших міст України.

Придніпровський хімічний завод свого часу був першим в СРСР підприємством для переробки урану. Відтак на території міста в 9 відвалах складовано близько 36 мільйонів тонн відходів.
XS
SM
MD
LG