Доступність посилання

ТОП новини

До «Євро-2012» Дніпропетровськ матиме власну емблему


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 4 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську оголосили конкурс на створення емблеми міста до «Євро-2012». За її допомогою збираються «розкручувати» обласний центр у Європі. Власним логотипом також маркуватимуть сувенірну та іншу продукцію до Чемпіонату.

Емблема Дніпропетровська як міста, що прийматиме «Євро-2012», не тільки має включати спортивну символіку, а й відображати історію краю та його сьогодення – у цьому переконані організатори конкурсу.

До участі у творчому змаганні запросили всіх охочих – і громадські організації, і звичайних мешканців. Однак чи не найбільше сподівань – на дизайнерські агенції, що професійно займаються розробкою брендів та логотипів.

Члени журі запевняють: процедура відбору кращого проекту емблеми буде цілком демократичною. Спершу роботи конкурсантів подивляться професійні художники та архітектори і визначать 10 найкращих. Найліпшу серед них обиратимуть вже самі мешканці, за допомогою безкоштовного смс-голосування за символічним номером 2012.

Начальник управління внутрішньої політики Дніпропетровської міської ради Володимир Михайлишин запевняє: щоб уникнути звинувачень у «підтасовках», підстрахувались: «Конкурс відкритий, абсолютно демократичний. Кожен громадянин зможе зайти на наш сайт і подивитись, як відбувається голосування».

Дніпропетровський логотип «має бути найкращим»

До складу журі конкурсу увійшли не тільки творчі люди, а й футбольні функціонери. Один із них, керівник обласної футбольної федерації Андрій Павелко щойно повернувся з Берна, де вивчав швейцарський досвід підготовки до «Євро-2008».

Швейцарці розробили дуже гарний і яскравий логотип, каже він: «Таких емблем буде багато, міст багато, але наша має бути „най-най“, щоб подобалась туристам і мешканцям, щоб її легко впізнавали».

Наразі на конкурс вже надійшло з десяток проектів. У журі кажуть, частина із них варта уваги. Особливо виділяють один, із зірочками, які нагадують і про об’єднану Європу, і про Дніпропетровськ як космічну столицю України.

Переможця конкурсу визначатимуть до кінця березня. Він отримає грошовий приз – 10 тисяч гривень. Лауреатам змагання подарують річні абонементи на домашні матчі футбольного клубу «Дніпро».

Логотип підтримає українського виробника

Сам же логотип міста збираються поширювати якнайактивніше: друкуватимуть на буклетах та листівках, наноситимуть на сувеніри. Однак використовувати його дозволять лише українським виробникам.

Міський голова Іван Куліченко вважає: емблема допоможе захистити ринок від імовірного напливу іноземної продукції: «Не зробимо ми – прийдуть китайці, зроблять за нас, тому що вони це вміють робити, як ми бачимо з підготовки до Олімпіади. А попит буде».

Дніпропетровськ має прийняти три матчі «Євро-2012». За оцінкою Президента Віктора Ющенка, серед міст України Дніпропетровськ найкраще готується до Чемпіонату.
XS
SM
MD
LG