Доступність посилання

ТОП новини

«„Газпром“. Нова зброя Росії»: у Києві презентували нову книжку російських авторів


Богдана Костюк Київ, 5 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – «Газпром» – «нова зброя Росії» – так вважають автори однойменної книжки, молоді російські журналісти Валерій Панюшкін і Михайло Зиґар. Вони досліджують історію створення газового монополіста Росії і називають корпорацію «енергетичною та ідеологічною зброєю Кремля». Наприкінці січня книжку видали в Німеччині, у лютому – в Росії та в Україні. Презентація українського перекладу книжки відбулася сьогодні у Києві.

Ескалація сучасного українсько-російського газового конфлікту ніби доводить правдивість твердження авторів книжки: «Газ, який видобувається в Росії й обігріває половину світу, завжди був зброєю, при тому небезпечною».

Небезпечною не тільки для України, а для всієї Європи: тлом новітньої світової історії постають у книжці складні стосунки між газовим монополістом Росії та лідерами інших держав – Туркменбаши, Лукашенком, Шредером, Ющенком.

Українське видання книжки дуже актуальне, каже директор київського видавництва «Факт» Леонід Фінкельштейн.

«Для нас важливо знати правду. І ми хотіли видати книжку, де люди будуть розуміти, що таке „Газпром“, щоб люди прочитали і зрозуміли, що це таке. Я взагалі з великою пошаною ставлюсь до авторів цієї книжки. Мені було дуже приємно прочитати на одному з сайтів інтерв’ю нашого Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка в Москві повідомила, що зараз вона читає цю книжку», – каже видавець.

Україна має об’єднатись із Європою, щоб протистояти «новій зброї»

Консультантом видання став відомий громадський і політичний діяч Олег Рибачук. За його словами, головний урок книжки – необхідність об’єднатись усім гілкам української влади, Україні та Євросоюзові, щоб протистояти «новій зброї Росії».

«Чи ми говоримо про стосунки з „Газпромом“, чи ми говоримо про нашу здатність організувати чемпіонат Європи «Євро-2012“, чи ми очікуємо на позитивне рішення на наше звернення щодо Плану дій для членства в НАТО – про що би ми не говорили, виникає одне запитання: чи Україна є керованою країною? Чи Україна здатна бути керованою країною? Чи Україна є партнер, який є передбачуваний? Конвертувати довіру в ефективну владу – зараз просто зобов’язання наше, і в стосунках із Росією, і в стосунках із ЄС, і, власне, у стосунках із власним виборцем!» – вважає Рибачук.

Про «Газпром» у ці дні говорять багато; українсько-російський газовий конфлікт аналізують провідні політики та економісти Європи.

Даючи оцінку ситуації, що склалася в енергетиці Європи, Валерій Панюшкін і Михайло Зиґар наголошують: «„Газпром“ – не добрий і не поганий, як не може бути добрий або поганий автомат Калашникова або револьвер Кольта. Зброєю можна вбивати й залякувати, а можна і захищати та оберігати. Моральний сенс зброї залежить зовсім не від того, як вона влаштована, а від того, у чиїх вона руках».

Над тим, чи є „Газпром“ новою зброєю Росії, 11 березня в Брюсселі замислиться екстрене засідання Газової координаційної групи Європейського Союзу. На засіданні якраз обговорюватиметься російсько-український газовий конфлікт.
XS
SM
MD
LG