Доступність посилання

ТОП новини

Кондоліза Райс із осторогою ставиться до перспектив України і Грузії отримати План дій для членства в НАТО на саміті в квітні


Держсекретар США не дала прямої відповіді на запитання, чи Сполучені Штати повністю підтримують надання цим країнам такого плану. Замість відповіді вона лише нагадала, що всі рішення в НАТО ухвалюються тільки на підставі консенсусу, і додала, що обговорюватиме це питання зі своїми колегами. Раніше в середу спеціальний представник генсекретаря НАТО Роберт Сіммонз теж припустив, що Україна і Грузія не приєднаються до Плану дій для членства в НАТО на цьому саміті. Сіммонз прямо зазначив, що серед членів НАТО поки що немає консенсусу з цього питання.

Держсекретар США не дала прямої відповіді на запитання, чи Сполучені Штати повністю підтримують надання цим країнам такого плану.

Замість відповіді вона лише нагадала, що всі рішення в НАТО ухвалюються тільки на підставі консенсусу, і додала, що обговорюватиме це питання зі своїми колегами.

Раніше Сенат американського Конгресу ухвалив резолюцію на підтримку «якнайшвидшого» приєднання України і Грузії до Плану дій для членства в НАТО. Проект схожої резолюції перебуває на розгляді і в Палаті Представників Конгресу. Такі резолюції не зобов’язують уряд США виконувати їх.

Райс розмовляла з журналістами на борту літака на шляху до Брюсселя, де вона в четвер зустрінеться з головами зовнішньополітичних відомств країн – членів НАТО.

Можливість для України і Грузії отримати План дій для членства стане однією з тем неформальної зустрічі, яка має на меті підготовку до саміту Північноатлантичного союзу 2–4 квітня в Бухаресті.

Раніше в середу спеціальний представник генсекретаря НАТО в справах Південного Кавказу і Середньої Азії Роберт Сіммонз теж припустив, що Україна і Грузія не приєднаються до Плану дій для членства в НАТО на цьому саміті.

Сіммонз прямо зазначив, що серед членів НАТО поки що немає консенсусу з цього питання.

Він, однак, наголосив, перебуваючи в Москві, що остаточне рішення з цього питання ухвалюватимуть самі країни – члени Північноатлантичного союзу.

Росія категорично заперечує проти можливого вступу до НАТО своїх сусідів.

Президент Віктор Ющенко, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк і Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко раніше надіслали листа до керівництва НАТО з проханням розглянути можливість надати Україні План дій для членства вже на квітневому бухарестському саміті.

Таку ж заявку надсилало й керівництво Грузії.

В Україні лист до НАТО викликав протести опозиції, яка через це заблокувала роботу Верховної Ради.

Отримання і виконання Плану дій для членства є передумовою можливого вступу країни до НАТО, але не обов’язково мусить закінчитися вступом.

Матеріали до теми:

• Роберт Сіммонз: Україна і Грузія, ймовірно, не приєднаються до Плану дій для членства в НАТО на квітневому саміті в Бухаресті • Стівен Пайфер сподівається, що Україна приєднається до Плану дій щодо членства в НАТО • Василь Базів: «Хай Путін лякає ракетами – він забезпечує Україні стовідсоткове голосування за вступ до НАТО» • Що очікувати Україні на Бухарестському саміті НАТО? (Коментарі вашингтонських експертів) • Партія регіонів вирішила проводити масові акції протесту проти «втягування України в НАТО»
XS
SM
MD
LG