Доступність посилання

ТОП новини

Авто на узбіччі. Проблема паркування машин


Марічка Набока, Надія Шерстюк Ще місяць водії можуть паркувати свої авто на головній вулиці Києва. З тридцятого березня столична влада дозволить заїжджати на тротуари Хрещатика лише пожежникам, каретам швидкої допомоги і автомобілям, які обслуговують торговельні приміщення в будинках, розташованих вздовж вулиці. Чи буде Хрещатик єдиною вулицею, де заборонять паркування на тротуарах? І як цю проблему вирішують у Львові?

ГЛАС НАРОДУ:


Чи заважають вам припарковані авто на центральній столичній вулиці?
Саша студент:
- Звичайно, заважають. Пішоходам ходити нема де!
Есмеральда Миколаївна, пенсіонерка:
- О! звичайно! Це дуже серйозне питання. Я взагалі за те, щоб прибрати з Хрещатика всі машини.
Іван Степанович, службовець:
- Є правила дорожнього руху, які треба виконувати. Зараз просто жах – де хто хоче, там і ставить.
Олена Дмитрівна, бухгалтер:
- Ну, їм же треба десь паркуватися. Наприклад, у Відні, в Парижі також машини на тротуарах стоять. Це нормально!
Валентин, працівник театру:
- Мене біля ЦУМу ледь машина на тротуарі не збила! Треба більше паркінгів будувати!Київське вирішення проблеми

Протягом місяця працівники "Київдорсервісу" і даїшники встановлять відповідні знаки, що забороняють паркування. А поки тротуари головної київської вулиці є місцем скупчення залізних коней. Наталка Коваленко дізнавалась, чи багато там припаркованих машин:

«Знайти вільне місце на тротуарі по Хрещатику, щоб припаркувати авто майже неможливо. Тому таксист Михайло став у другий ряд:

«У правилах написано: є 2 метри прохід для пішоходів, значить можна ставити машину. А куди ж мені її дівати? Тут же всі працюють, на машинах приїжджають на роботу. А тут парковок нема ніде».

Анатолій Григорович гуляє Хрещатиком з онучкою щодня і щохвилини оглядається, адже вчора на нього ледь не наїхала машина.

«Вони їздять, як хочуть, а людям нема де ходити».

Однак жоден з водіїв не знає місця поруч, де авто можна буде ставити, тому говорять, що паркуватися поки будуть тут. А така кількість авто насправді заважає людям. Учора я не змогла зайти в підземний перехід, тому що вхід перекрила чиясь неправильно припаркована автівка».

У планах столичної влади прибрати припарковані машини і з інших центральних вулиць - Пушкінської, Володимирської, Леонтовича. Наразі чиновники заклопотані розробкою програми про єдиний паркувальний простір, каже Іван Шпильовий, начальник головного управління транспорту КМДА.

«Ми не підписуємо дозвіл на будівництво без врахування на території паркувальних місць. Нехай буде підземний або наземний паркінг».

Львів

Львівській владі також дошкуляють припарковані авто в центральній частині міста. Чиновники планують перетворити старе місто на пішохідну зону. Яким чином місцева влада, водії і пішоходи думають вирішувати цю проблему, розповідає львівська кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук.

«Планують на кількох вулицях у центральній частині міста ліквідувати паркінги. Альтернативи не пропонують. Львів’ян сьогодні можна поділити на 2 категорії – водії та пішоходи. Одні вважають, що паркінгів замало, інші – що машини їм заважають у центрі міста.Щоб припаркуватися в центрі міста, скажімо, об 11 годині ранку, треба кружляти хвилин 20. За годину на стоянці потрібно заплатити 3 гривні».

Закордон

Триста п’ятдесят доларів доведеться викласти необачному американському водієві, який мав необережність припаркуватися на тротуарі,розповідає нью-йоркський кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн.

«Навіть якщо є вузька вулиця з однобічним рухом, єдина машина, яка може дозволити собі припаркуватися на тротуарі, це поліцейська або пожежна».

У Франції за припарковане авто на тротуарі доведеться викласти сто двадцять євро штрафу. Повторне нехтування правилами спустошить ваш гаманець ще на шість сотень євро, додає штрих до загальної картини письменник, автолюбитель і мандрівник Андрій Курков. У країнах Євросоюзу залишити залізного коня дозволяється лише на паркінгах, а вони побудовані навіть у маленьких містечках. «Навіть у маленькому селі під Лондоном є гаражний комплекс на 4 поверхи і є ще окремо кілька великих паркінгів».

Чи будуть зміни дієвими?

Великі міста перевантажені машинами, і це головний біль не лише вітчизняної влади. Але питання в іншому: за кілька останніх років вдвічі зросла кількість придбаних авто, а де в центрі міста знайти місце для їхньої зупинки - невідомо. Це не врахували або ж не хотіли врахувати українські можновладці, скаржиться колишній мер Києва Леонід Косаківський. «Не пам’ятаю, щоб у столицях світу були парковки на тротуарах. Це ноу-хау суто українське. Незрозуміло, для кого тротуари: для машин чи для людей. Яскравий приклад – площа Слави. Там торговельний центр «»Квадрат». А паркінг забули побудувати, хоча він і передбачався. Тож машини всі стоять на тротуарі».

Столичні чиновники обіцяють упродовж двох місяців розробити програму так званого єдиного паркувального простору. А до кінця місяця співробітники ДАІ і «Київського дорожнього сервісу» планують встановити на головній київській вулиці дорожні знаки, які забороняють паркування. Але чи може це вирішити проблему?Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:
XS
SM
MD
LG