Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 08:02

У німецькому Бундестазі обговорили проблеми жінок


Берлін, 7 березня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Напередодні Міжнародного жіночого дня німецький Бундестаґ обговорив проблеми рівноправ’я жінок і чоловіків. Представники всіх партій, представлених у парламенті, закликали докласти більше зусиль для зміцнення прав жінок у суспільстві.


Найбільше дискусій сьогодні точиться в Німеччині навколо створення можливостей для жінок поєднувати кар’єру й сім’ю. Федеральний міністр із питань сім’ї, християнський демократ Урзула фон дер Ляєн, виступаючи в Бундестазі, вказала на велике коло невирішених проблем. Вона наголосила, що країні доводиться платити високу ціну за обмеження матерів у їхніх правах – це або бездітність, або втрата кваліфікації.

За офіційними даними, в європейському порівнянні за кількістю бездітних жінок, які працюють, Німеччина посідає середні позиції. Водночас за кількістю жінок, які мають дітей і працюють, країна опустилася вже на 19 місце. Отже, дійшла висновку фон дер Ляєн, жінкам із дітьми доводиться в Німеччині особливо скрутно.

Заступник голови фракції соціал-демократів у Бундестазі Ельке Фернер закликала гарантувати жінкам ті самі шанси для просування по кар’єрних сходах, котрі мають і чоловіки. На тому, що жінкам практично в усіх сферах життя доводиться рахуватися з якимось обмеженнями, наголошувалося і в дослідженні, проведеному на замовлення уряду Німеччини.

Чи стане 8 березня вихідним у Німеччині?

У п’ятницю на розгляд Бундестаґу Ліва партія представила також подання про оголошення Міжнародного жіночого дня офіційним вихідним. Це подання передали далі відповідним комітетам. На відміну від нових федеральних земель, тобто території колишньої НДР, на заході країни Міжнародний жіночий день ніколи якось особливо не відзначали.

Західнонімецькі правозахисники досі дивляться на восьме березня скептично. Так, відома феміністка Еліс Шварцер визнала, що не плекає якогось особливого сентименту до цього дня, що його свого часу ініціював не жіночий рух, а соціалісти. Водночас вона сказала, що добре розуміє молодих жінок, які, хоча й дивляться на цей день як на порожній ритуал, але не проти, щоб їм також подарували гвоздику.

Історично так склалося, що саме восьме березня особливо пов’язане з боротьбою жінок за свої права. У цей день ще 1857 року в Нью-Йорку оголосили страйк жінки, вимагаючи для себе кращих умов. Цього самого дня 1908 року також у Нью-Йорку в пожежі трагічно загинуло 129 працівниць однієї з текстильних фабрик, власник якої зачинив жінок-страйкарів у цеху. І от 1910 року німецька соціалістка Клара Цеткін запропонувала Міжнародній соціалістичній конференції жінок у Копенгаґені запровадити Міжнародний день боротьби проти дискримінації жінок.
XS
SM
MD
LG