Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз упевнений, що на дострокових парламентських вборах у Сербії переможуть прозахідні партії


Про це заявив міністр закордонних справ Словенії, яка наразі головує в ЄС, Дімітрій Рупел. Очікують, що сьогодні Президент Сербії Борис Тадич оголосить дату дострокових парламентських виборів. Ймовірно, їх призначать на 11 травня. У суботу Прем’єр-міністр Воїслав Коштуніца заявив про відставку коаліційного уряду через суперечку навколо питання Косова. Голові уряду і його прихильникам-націоналістам не вдалось переконати прозахідних міністрів призупинити переговори щодо вступу до ЄС на знак протесту проти визнання незалежності Косова більшістю країн Євросоюзу.


Про це заявив міністр закордонних справ Словенії, яка наразі головує в ЄС, Дімітрій Рупел.

«Ми сподіваємось, що на майбутніх виборах переможуть європейські сили. Я бачив певні підбадьорливі знаки. Ми бачили результати опитувань, демонстрації студентів, інтелігенції, молоді. Якщо чесно, я не думаю, що у наших сербських друзів є інший шлях, окрім як до Євросоюзу. Куди ще вони мають іти?» – зазначив Дімітрій Рупел.

Євросоюз сподівається на розвиток відносин із Сербією. На цьому наголосив також Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Хав’єр Солана.

«На мою думку, народ Сербії має можливість обрати шлях подальшого розвитку. Дуже сподіваюсь, що країна продовжуватиме рух до поглиблення і зміцнення відносин з Євросоюзом», – сказав Хав’єр Солана.

Очікують, що сьогодні Президент Сербії Борис Тадич оголосить дату дострокових парламентських виборів. Ймовірно, їх призначать на 11 травня.

У суботу Прем’єр-міністр Воїслав Коштуніца заявив про відставку коаліційного уряду через суперечку навколо питання Косова.

Голові уряду і його прихильникам-націоналістам не вдалось переконати прозахідних міністрів призупинити переговори щодо вступу до ЄС на знак протесту проти визнання незалежності Косова більшістю країн Євросоюзу.

Матеріали до теми:

• Сербія наближається до дострокових парламентських виборів через Косово • Прем''єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявив про відставку
XS
SM
MD
LG