Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний туристичний ярмарок у Берліні встановив новий рекорд


Німеччина, 10 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Німеччині завершилася 42-га Міжнародна туристична біржа. За кількістю відвідувачів ярмарок встановив черговий рекорд. За 5 днів роботи на ньому побувало 180 тисяч гостей. Задоволеними залишилися й учасники. Вони підписали контрактів на загальну суму в майже 6 мільярдів євро, що на 20% більше, ніж торік.

Туристична галузь переживає справжній бум, і черговим свідченням цього стала нинішня Міжнародна туристична біржа, яка в неділю завершилася в Берліні. Цей ярмарок вважається найважливішим у світі туристичним барометром, чим пояснюється також величезна кількість його учасників. Цього року в Берліні було представлено 11 тисяч фірм зі 186 країн і регіонів світу. Вони презентували свою найновішу продукцію та послуги.

Серед головних тенденцій нинішнього сезону не тільки відпочинок на березі моря або океану, але також екскурсійні подорожі містами, а також до екзотичних країн. Туристичні фірми почали більше уваги приділяти клієнтам похилого віку. Як пояснюють експерти, це пов‘язано з демографічним старінням у країнах, звідки походить найбільше платоспроможних відпускників і туристів.

Після дешевих авіаліній настала черга дешевих готелів

Водночас уперше на Міжнародній туристичній біржі окремо представили дешеві готелі. Кілька готельних мереж вирішили піти шляхом дешевих авіаліній і почали відкривати готелі, перебування в яких не сильно обтяжує гаманець подорожувальників. Досягається це завдяки мінімальному сервісу.

Номери в таких готелях мають справді спартанські умови: невеличкі кімнати, де вистачає місця тільки на ліжко й стіл зі стільцем; замість сніданку в готельному ресторані – автомати з напоями та бутербродами. Однак гостям це не заважаж, адже коштує такий номер десь 35-40 євро, а поснідати можна й у барі по сусідству.

На українському стенді лише проспекти й слова про потенціал

У Берліні цього року була представлена й Україна. Щоправда, після різнобарвних і грандіозних шоу та презентацій, які організували Китай, Індія або, наприклад, африканські країни український стенд з його трьома столами виглядав більш ніж скромно.

Представники державного підприємства «Національна туристична організація» тільки роздавали проспекти та вкотре обмежувалися словами про потенціал України.
XS
SM
MD
LG