Доступність посилання

ТОП новини

Канцлер Німеччини – проти вступу України і Грузії до НАТО


«Країна має ставати членом НАТО не тоді, коли за це висловлюється її тимчасове політичне керівництво, а коли членство підтримує значний відсоток населення», – заявила Анґела Меркель у понеділок. «Країни, втягнені в регіональні конфлікти, на мою думку, не можуть стати членами», – додала вона. Керівники України і Грузії звернулися до Північноатлантичного союзу з проханням розглянути можливість надати їм План дій для членства на саміті НАТО 2–4 квітня в Бухаресті. Усі рішення в НАТО ухвалюють лише консенсусом – повною згодою всіх учасників.


«Країна має ставати членом НАТО не тоді, коли за це висловлюється її тимчасове політичне керівництво, а коли членство підтримує значний відсоток населення», – заявила Анґела Меркель у понеділок.

«Країни, втягнені в регіональні конфлікти, на мою думку, не можуть стати членами», – додала вона після переговорів із Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гоопом Схеффером.

В Україні, за даними опитувань, трохи більше за половину населення не підтримує вступ держави до НАТО.

У Грузії на нещодавньому консультативному референдумі за вступ висловилися понад 72 відсотки його учасників, але на території цієї держави існує два «заморожені» регіональні конфлікти – в Абхазії і Південній Осетії.

І Україна, і Грузія прагнуть вступити до НАТО. Керівники обох держав уже звернулися до Північноатлантичного союзу з проханням розглянути можливість надати їм План дій для членства на саміті НАТО 2–4 квітня в Бухаресті.

На минулотижневій зустрічі міністрів закордонних справ країн – членів НАТО напередодні саміту її учасники не дійшли згоди з цього питання. За повідомленнями, найрізкіше проти виступили представники Франції, Німеччини й Люксембургу.

Усі рішення в НАТО ухвалюють лише консенсусом – повною згодою всіх учасників.

Отримання і виконання Плану дій для членства є передумовою можливого вступу країни до НАТО, але не обов’язково мусить закінчитися вступом.

Матеріали до теми:

• Німеччина і Франція не підтримують намагання України і Грузії приєднатися до НАТО через побоювання зачепити інтереси Росії – The Washington Post • Навіть якщо Україні не запропонують в Бухаресті плану дій щодо НАТО, це нічого не змінить у напрямку наближення – представник Держдепартаменту США • НАТО не змагається з Росією, запевняє представник Держдепартаменту США • Путін знову згадав про Україну та НАТО • На засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО в четвер жодного рішення щодо України не ухвалили – нема консенсусу • Розширення НАТО в Бухаресті може і не бути • Кондоліза Райс із осторогою ставиться до перспектив України і Грузії отримати План дій для членства в НАТО на саміті в квітні • Роберт Сіммонз: Україна і Грузія, ймовірно, не приєднаються до Плану дій для членства в НАТО на квітневому саміті в Бухаресті • Стівен Пайфер сподівається, що Україна приєднається до Плану дій щодо членства в НАТО • Що очікувати Україні на Бухарестському саміті НАТО? (Коментарі вашингтонських експертів)
XS
SM
MD
LG