Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 01:13

Газові переговори тривають


Тетяна Ярмощук Київ, 11 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні українська делегація знову їде до Москви для переговорів із «Газпромом». Які директиви отримали перемовники, і чи можливо ці директиви виконати?


Завдання №1, яке поставив Кабінет Міністрів у директивах «Нафтогазові» на переговорах із «Газпромом», – це підписання прямих контрактів до кінця цього року. Окрім цього, ціна палива для України у 2008 року має складати 179,5 доларів за тисячу кубів. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів радник Прем’єр-міністра Олександр Гудима.

«Ці переговори не будуть мати стратегічного характеру, ці переговори будуть мати робочий характер для суб’єктів господарювання, для того, щоб врешті „Нафтогаз“ зумів підписати угоду, нехай це буде і проміжний етап, за якою він буде брати російський газ до моменту, коли буде підписана угода між Україною та Росією у стратегічній співпраці у газовій сфері», – сказав він.

За словами Гудими, у Кабінеті Міністрів наполягають також, що єдиним оператором на українському внутрішньому ринку газу має бути «Нафтогаз».

Потрібна консолідована позиція

За умови консолідованої позиції всередині країни та чіткої позиції переговірників, «Нафтогаз» може досягти на перемовах із «Газпромом» бажаного результату, вважає екс-керівник «Укртранснафти» Олександр Тодійчук.

«Звичайно, Росія буде прагнути ввійти на умовах 50:50 на український ринок, бо це зміцнює їхні позиції і через володіння частиною ринку Росія може вирішувати й інші питання. Тож звичайно, що Росія буде боротися, щоб було спільне підприємство 50:50 з усіма наслідками. Але, разом з тим, я не думаю, що це є безальтернативним варіантом. Думаю, що для російської сторони варіант прямих постачань є прийнятним», – каже фахівець.

Раніше у повідомленнях низки ЗМІ йшлося про те, що згідно з домовленостями українського та російського Президентів для постачання газу в Україну можуть бути створені два спільні підприємства «Газпрому» та «Нафтогазу», одне з яких мало б увійти на український внутрішній ринок.

Минулого тижня, після того, як Росія скоротила газопостачання на 50%, сторони домовилися про погашення боргів, відновлення газопостачання та вирішили продовжити переговори 11 березня.

Матеріали до теми:

• Віктор Ющенко називає брехнею повідомлення, що він домовлявся з Путіним про ціну на газ для України у 312 доларів • Президент зняв гриф секретності з директив делегації України на переговори з Росією з питань переходу на прямі поставки газу • Віктор Балога: Юлія Тимошенко спотворила зміст домовленостей Президентів України та Росії в листі до Віктора Ющенка • Тимошенко не збирається повністю виконувати газові домовленості Ющенка і Путіна • «Газпром» домовився з «Нафтогазом» і зняв обмеження на газ для України
XS
SM
MD
LG