Василь Бобинський. Фото 1920-х років. Із книги: Історія української літератури. Т. 6. – Київ: Наукова думка, 1970 |
У гімназії Бобинський почав писати оповідання та вірші.
Я в бурю кинув білу хатку, В завію, в крутінь білосніжну. За мною ладкали колядку Блискучодзвонну, прудкобіжну. А сніг мої сліди засипав І під ногами скрипом скрипав.
Після завершення навчання Бобинський записався добровольцем до Легіону Українських Січових Стрільців. Під час польсько-української війни він служив в Українській Галицькій Армії, згодом перейшов до Червоної Української Галицької Армії.
Після війни Бобинський мешкав у Львові. Він вступив до комуністичної партії Західної України, редагував її часописи і за свою нелегальну видавничу діяльність двічі був ув’язнений польською владою.
Зі Львова через Харків – на Соловки
Влітку 1930 року поет переїхав до радянської України і оселився у Харкові.
Спіткнешся, впадеш і не встанеш, і будеш сам, і будеш сам. Куди ідеш? Чого благаєш? Нема, нема дороги там!
У грудні 1933 року Бобинський був заарештований за звинуваченням у належності до терористично-диверсійної організації і засуджений на 3 роки концтабору. Поет відбував покарання на Соловках та на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу, а після звільнення з табору жив на засланні.
Наприкінці 1937 року Василь Бобинський був удруге заарештований, засуджений до страти і 28 січня 1938 року розстріляний.