Доступність посилання

ТОП новини

ООН: швидке зростання цін у світі на продукти харчування несе нові загрози


Зиновій Фрис Прага, 11 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Організація Об’єднаних Націй б’є на сполох: продуктів харчування у світі все менше, а ціни на них – дедалі вищі. Без додаткових фінансових вливань країн-членів ООН, мільйони людей у всьому світі (йдеться, насамперед, про бідні країни) можуть опинитися на межі голодної смерті. За деякими прогнозами, швидкий ріст цін на продукти харчування триватиме до 2010 року. Чому це відбувається?


Агентство ООН з продовольчої допомоги стверджує, що лише за останні 9 місяців ціни на такі важливі продукти як мука і олія зросли приблизно на 40 відсотків.

Представник Світової продовольчої програми Робін Лодж заявив, що належить додатково знайти 500 мільйонів доларів, щоб надати продовольчу допомогу там, де це вкрай необхідно.

«Лише для покриття потреб, які ми планували, – нагодувати 73 мільйони людей в 78 країнах – нам потрібно додатково півмільярда доларів», – зазначив Робін Лодж.

Загалом, унаслідок збільшення видатків на харчування і транспорт, ООН потребує зараз не 2,9, як планувалося, а 3,4 мільярда доларів.

Світова продовольча програма ООН, штаб-квартира якої в Римі, намагається збільшити свій бюджет за рахунок пожертвувань з боку урядів, які фінансують діяльність Організації Об’єднаних Націй. Та навіть за цих умов можуть виникнути труднощі, щоб нагодувати 73 мільйони людей в усьому світі.

Які ж причини зростання цін на продукти харчування?

За словами керівника Світової продовольчої програми Джозетт Ширан, швидкий ріст цін на основні продукти харчування триватиме до 2010 року. Ширан уточнила, що зараз розміри накопичених світових резервів продуктів харчування впали до найменшого рівня за останні 30 років. Тих продуктів, які є на складах різних країн світу, вистачить на 53 дні, в той час як на початку минулого року цей запас складав 169 днів.

На думку глави Світової продовольчої програми, однією з головних причин зростання цін на харчі є виробництво біопалива з різних сільгоспкультур. За деякими даними, у сезоні 2007-2008 років для виробництва біопалива використають 107 мільйонів тонн зерна, а за два-три роки ця цифра може зрости в кілька разів. Джозетт Ширан закликала уряди країн світу більше зважати на проблеми взаємозв’язку біопалива і збільшення цін на харчові товари.

Значному продовольчому подорожчанню сприяє різке зростання цін на нафту, а також серйозні кліматичні зміни. Фахівці заговорили про те, що ера перевиробництва закінчилася, попереду важкі роки економії.

Все частіше лунають попередження: багатьом у світі загрожує голод. Як вважає спеціальний доповідач ООН з прав людини Жан Зіґлер, до 2025 року на Землі голодуватиме більше одного мільярда людей.
XS
SM
MD
LG