Доступність посилання

ТОП новини

Хто найбільше прагне зменшити повноваження Президента? Суперечки навколо лауреатів Шевченківської премії (Огляд преси)


Ірина Біла Київ, 12 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – «Комуністи готові допомогти Юлії Тимошенко ліквідувати Президента» – у статті під таким заголовком в «Газеті по-українськи» депутат від Комуністичної партії Олександр Голуб заявляє, що комуністи можуть упродовж декількох місяців внести зміни до Конституції, які передбачатимуть перетворення України на парламентську республіку.

У цьому ж числі «Газета по-українськи» розповідає про скандал, що виник навколо Шевченківської премії. Суперечки виникли щодо двох із цьогорічних лауреатів: письменниці Любові Голоти, дружини члена Шевченківського комітету Павла Мовчана, та поета Петра Перебийноса. Натомість, зазначає видання, проігноровано прозаїків Василя Портяка та Василя Шкляра. Роман останнього «Ключ» за кілька років витримав сім видань, зокрема іноземними мовами.

Нинішня активність політичних лідерів України в конституційному питанні – це бажання усунути наявні вади Основного закону чи боротьба за владу? Про це газета «День» запитала у керівника соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка. Його відповіді читач знайде в матеріалі «Віктор Небоженко: „Хоч би що сьогодні говорили Ющенко, Тимошенко і Янукович про парламентську форму правління, всі вони хочуть бути сильними президентами“».

Кореспондентка газети «Голос України» спростовує твердження, нібито в Ізраїлі знайдені документи про причетність Романа Шухевича до антиєврейських акцій у Львові 1941 року. Журналістка, посилаючись на твердження директора архівного департаменту в Ізраїлі, інформує, що жодного досьє на Шухевича в їхніх сховищах немає. Отже, і в цій історії все обмежилося традиційним анекдотичним сюжетом: не біда, що в священика немає доньки, головне, голосніше крикнути, що вона повія, підсумовує журналістка.

Близько 40 організацій приватних київських перевізників оголосили на сьогодні проведення страйку. Причина, як інформує газета «Факти», – відмова столичної влади підвищувати тарифи на проїзд у маршрутних таксі. Докладніше про вимоги автоперевізників читайте у рубриці «Болюче питання».
XS
SM
MD
LG