Доступність посилання

ТОП новини

Земля в обмін на спокійний курортний сезон: чому репатріанти-«ініціативники» знову виходять на вулиці Сімферополя?


Володимир Притула Сімферополь, 12 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Учора група репатріантів встановила наметове містечко під стінами Верховної Ради Криму у Сімферополі. Вони вимагають від влади автономії вирішення земельних проблем раніше депортованих громадян і погрожують зривом курортного сезону.

Акція протесту репатріантів під стінами кримського парламенту
Близько тисячі учасників акції, які називають себе «ініціативниками», встановили два великих намети і кілька менших. Крім того, вони принесли до стін парламенту автономії декілька великих металевих бочок. Організатори акції протесту назвали пікетування безстроковим і заявили, що у випадку відсутності реакції влади розпочнуть барабанити у ці бочки. Сьогодні в наметах перебувало уже менше півсотні осіб, але всі вони налаштовані рішуче.

Один із учасників акції протесту Аділь каже, що з часу повернення на батьківщину уже понад 10 років мешкає в гуртожитку. Три роки тому подав заяву на отримання землі в рідному для його батьків Партеніті. І тепер уже рік ходить на всі акції протесту.

«Люди у відчаї. Протягом трьох років зовсім не вирішується питання про виділення землі. А це призводить до того, що люди вже нікому не вірять. Людей штовхають на такі акції. У людей настрої такі, що вони готові до кінця йти, поки не вирішиться це питання», – зазначає Аділь.

«Не люди доводять владу до відчаю, а саме влада – людей»

На уточнююче запитання, куди і на що готові йти репатріанти, Аділь на мікрофон казати не хоче. А без мікрофона і він, і його однодумці кажуть, що зірвуть курортний сезон, якщо влада і далі брехатиме їм, ігноруючи їхні права та інтереси.

Один із лідерів «ініціативного» руху Даніял Аметов, якого місцева преса називає «королем самозахоплень», теж прямо не каже про зрив сезону, але його натяки досить прозорі.

Даніял Аметов - "король самозахоплень"
«Звичайно, усім нам хочеться, щоб було мирно, було все нормально. Але, зрештою, не люди доводять владу до відчаю, а саме влада – людей. Тут усе непередбачуване», – вважає Даніял Аметов.

Чи вплине погроза зірвати курортний сезон на високопосадовців?

У Меджлісі від акції «ініціативників» відхрещуються, але там кажуть, що відповідальність за нові протести репатріантів та можливі наслідки несе влада автономії. Місцеві ж експерти сходяться на думці, що саме загроза зриву курортного сезону може примусити кримських високопосадовців, багато з яких є реальними власниками рекреаційно-курортних закладів, знову звернути увагу на необхідність розв’язання земельної проблеми репатріантів.

У Міністерстві курортів та туризму Криму, схоже, перспективою зривою курортного сезону занепокоїлися. Але виконувач обов’язків міністра Марина Слєсарєва в інтерв’ю Радіо Свобода заявила, що запитання не до неї. Втім, певні проблеми вона прогнозує.

«Я вважаю, що будь-які хвилювання, навіть найменші, перед початком сезону, зіграють на відтік туристів», – зазначила пані Слєсарєва. Тож, відповіді на запитання, чи погодиться кримський уряд обміняти землю на спокійний курортний сезон, поки що немає.
XS
SM
MD
LG