Доступність посилання

ТОП новини

«Відновити керованість у державі може лише авторитарний лідер», «В Україні повторюються події та особистості 1917–1918 років» (Огляд преси)


Ірина Біла Київ, 13 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Відновити керованість у державі може лише авторитарний лідер, стверджує дописувач газети «День». Але важливо, щоб він не перетворився на тирана. Загроза цілком реальна, наголошує далі автор, адже влада в Україні повністю безконтрольна. Всі передбачені Конституцією контрольні органи – Рахункова палата, прокуратура, Верховний суд, Конституційний суд – недієздатні, бо призначаються Президентом і Верховною Радою, тобто тими, кого вони повинні контролювати. Тому до формування авторитарної моделі треба підійти раціонально, по-діловому і водночас дуже творчо. Як саме – про це йдеться в статті «Тиранія чи Гетьманат?»

В Україні повторюються події та особистості 1917–1918 років, стверджує в «Газеті по-українськи» директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Так, Віктор Ющенко за психологічним типом нагадує Володимира Винниченка, а Юлія Тимошенко – Симона Петлюру. Є й свій Нестор Махно – це Юрій Луценко. Чітко вибудовується й криворізько-донецька складова. Про інші паралелі і висновки пише автор статті «Тимошенко може об’єднатись із Януковичем заради спільної мети».

Останнім часом, як зазначає газета «Голос України», увагу експертів дедалі більше привертає Чорноморський регіон. Дехто навіть стверджує, що саме Чорне море стає центром протистояння між Заходом і Сходом. І численні факти тільки підтверджують це припущення. Докладніше про них читайте у статті «Стратегічний інтерес».

Після перевірки «Турбоатома» Контрольно-ревізійним управлінням у грудні 2007 року було офіційно підтверджено факти численних фінансових зловживань топ-менеджментом заводу. Після того, як про результати перевірки КРУ було повідомлено Кабінетові Міністрів, перший віце-прем’єр Олександр Турчинов доручив голові Фонду держмайна звільнити гендиректора підприємства Віктора Суботіна. Одначе Валентина Семенюк демонстративно проігнорувала доручення уряду. Про подробиці конфлікту розповідає газета «Україна молода».

Чи зможе державне іпотечне кредитування забезпечити українців дешевими позиками? Відповіді урядовців і коментарі банкірів на цю тему пропонує газета «Діло». Стаття так і називається: «Доступна іпотека від держави».
XS
SM
MD
LG