Доступність посилання

ТОП новини

Професор отримав премію за математичну формулу, яка доводить існування Бога. Ціновий бум на газ найбільше б’є по Україні. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 13 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У пресі інформують про отримання польським професором, священиком і математиком, Міхалем Геллером великої міжнародної премії за математичні підстави у доведенні буття Бога. Газети Європи також обговорюють підняття трьома центральноазійськими республіками цін на газ і можливі наслідки цього для багатьох країн.


Лондонська «Таймс» інформує, що вчора у Нью-Йорку 72-річний польський професор-математик і космолог, колишній архієпископ Кракова і друг Папи Римського Івана Павла Другого Міхаль Геллер отримав премію Фонду Темплтона у розмірі 820 тисяч євро за «розширення метафізичних горизонтів науки». Згадана премія щоразу коригується, щоб бути вищою за Нобелівську. На отримання цієї премії Геллера висунув ректор Ягеллонського університету Кракова професор Кароль Муйжель, який заявляє, що Геллер «зумів проілюструвати – непереконливість релігії, яка відокремлює себе від науки і сліпоту науки, яка не визнає інших шляхів розуміння». «Таймс» повідомляє, що Міхаль Геллер розробив математичну формулу, яка дозволяє пояснити все, навіть випадковість. Дехто вважає, що теорії Геллера містять не стільки докази існування Бога, скільки змушують засумніватися в матеріальному існуванні світу довкола нас. Лондонське видання нагадує, що Геллер дитиною потрапив із репресованою родиною до Сибіру, де він закінчив початкову школу і потім повернувся до Польщі. Тут він пішов до семінарії, за що його родину знову переслідували. Пізніше Геллер займався математикою і космологією у багатьох університетах світу. Фахівці стверджують, що дослідження польського професора і священика йдуть далі квантової теорії Ейнштейна і математичних досягнень Ґейзенберга. Професор Геллер каже, якщо у нашого Всесвіту є початок, то ми можемо передбачати що був і його Творець. Але якщо Всесвіт існує без початку і кінця, то де ж тоді місце для Творця, запитує Геллер. Він також відкидає ідеї Ньютона про абсолютність простору і часу та Бога, що нібито створює енергію і речовину. Геллер закликає повернутися до старої традиційної доктрини, що акт творіння Всесвіту був дією поза простором і поза часом.

Німецька впливова газета «Зюддойче Цайтунґ» стверджує, що підвищення світових цін на газ призведе до зростання напруження у світі. Це видання наголошує, що, згідно із заявами центральноазійських країн Туркменистану, Казахстану та Узбекистану про підняття закупівельних цін на газ майже вдвічі, справа, ймовірно, йде до створення газового картелю, своєрідного «газового ОПЕК». І це, на думку «Зюддойче Цайтунґ», направлено проти західних енергетичних проектів на кшталт «Набукко». Газета наводить оцінки експертів, що «головною країною, котра програла найбільше, є Україна». Бо, якщо інформації про нову закупівельну ціну на азійський газ правдиві (300-350 доларів за тисячу кубів блакитного палива), то Україні доведеться з 2009 року платити за газ майже удвічі більше від нинішніх 179 з половиною доларів.
XS
SM
MD
LG