Доступність посилання

ТОП новини

Районні ЗМІ не почуваються незалежними


Галина Терещук Львів, 13 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – В українських регіонах почастішали конфлікти довкола комунальних ЗМІ, зокрема районна преса потерпає від керівництва районних рад. Чи реально районному чи обласному місту мати засіб інформації, в який би не втручались влада та політики? Ідеальна ситуація – місцева влада не втручається в редакційну політику, а ЗМІ працюють на інтереси громади. Такий шлях пропонує і Комітет Верховної Ради у справах свободи слова.

«Голос Опілля» – видання Рогатинської районної та міської рад Івано-Франківської області. Часопис виходить раз у тиждень. Донедавна газетою керував депутат районної ради Мирон Мельник.

Наприкінці лютого голова Рогатинської райради Михайло Попіль звільнив з посади Мирона Мельника за нетверезий стан на робочу місці.

«Я викликав головного лікаря, міського голову, взяв кілька депутатів і зайшов до нього в кабінет. Прийшов нарколог і ми склали протокол про стан алкогольного сп’яніння редактора. Згідно з цим документом я й звільнив пана Мельника», – розповів Радіо Свобода Михайло Попіль.

Тоді як Мирон Мельник каже, що кров на виявлення алкоголю в організмі він не здавав. І в протоколі не вказана ступінь алкогольного сп’яніння. Його образила така форма звільнення, і він подав позов до суду.

«Газета є тим полем бою, де є різні точки зору, це не подобається, і співзасновник матиме різні претензії», – зазначив Мирон Мельник.

Невеликий колектив редакції, де працює 5 осіб, двоє з них журналісти, не захищають свого колишнього керівника. Про це повідомила виконувач обов''язків головного редактора Галина Верешко. 21 березня районна сесія має визначитись щодо звільнення Мирона Мельника.

Незалежність комунальних ЗМІ під знаком запитання

Це лише один із конфліктів довкола комунальних ЗМІ. Місцеві ради, які фінансують такі видання, незадоволені, коли про них пишуть негативну інформацію.

Колектив львівської міської газети «Ратуша» торік вдався до голодування, щоб домогтись фінансування часопису і права на критику діяльності міської влади.

Андрій Скоп, експерт з питань засобів масової інформації, переконаний, що комунальні ЗМІ не можуть бути незалежними, оскільки зобов’язані подавати офіційну інформацію.

«Вони не можуть бути незалежними. Вони б мали бути інформаційними бюлетенями», – наголошує Андрій Скоп.

Більшість районних ЗМІ, комунальних, без фінансової підтримки з бюджету не виживуть. Однак колишній редактор «Голосу Опілля» Мирон Мельник підтримує ідею роздержавлення районних ЗМІ, щоб вийти з-під «опіки» місцевої влади.
XS
SM
MD
LG