Доступність посилання

ТОП новини

Познань – новий напрямок для європейців


Олекса Семенченко Познань, 14 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Після приєднання 2004 року Польщі до Європейського Союзу суттєво збільшилися туристичні потоки не лише до загальновідомих туристичних центрів цієї країни — Кракова, Ґданська та Варшави, а й до міст, куди іноземці їздили не так часто. Одним із таких міст є столиця воєводства Велькопольска – Познань.

Нині багатьом європейцям, зокрема британцям та німцям, практично жодних зусиль і дуже малих коштів потрібно, щоб потрапити до будь-якого більш-менш значного польського міста, на ті самі терени, які переважна більшість сприймала як недосяжну дичавину ще якихось 17 років тому. Після вступу Польщі до ЄС у Британії чи не з кожного летовища щодня літають дешеві рейси до десятків польських міст, серед яких і Познань.

Коли я зробив сюрприз своїй подрузі, запросивши злітати на вихідні до цього міста, вона спершу не збагнула, про яку країну йдеться (тут, щоправда, дещо винні й особливості англійського наголосу). «ПОтсдам? – спитала вона, –давно не була в Німеччині». «Та ні, сказав я, – це лише на пару-трійку годин автом далі: Познань».

Осідок польських королів

І от ми вже там – всмоктуємо враження. Хоча місто є дуже індустріалізоване, тут багато молоді, студентів, які велику частку часу вештаються модними барами й нічними клубами, перетворюючи їх на жваві вулики. Це, плюс багата історія міста, робить його дуже приємним місцем, щоб провести пару днів у гарному товаристві. Ось що каже про місто Пьотрек, який закінчив тут університет і знову повернувся, щоб відвідати друзів: «Познань – дуже цікаве місто з історичної точки зору. Тут колись був осідок польських королів, багато цікавих пам’яток, які варто побачити. Я навчався тут 5 років, і дуже часто сюди повертаюся, бо маю дуже гарні спогади. Не лише історія, а й нічне життя і різні забави, клуби, ресторани – цього тут вистачає, зокрема, на Старому Ринку, який відреставрували, а тому виглядає дуже гарно».

Справді, на Старому Ринку ми побачили чудову ратушу й вражаючі будинки купців. У барах і ресторанах, що поруч, провели багато часу. А потім забава тривала аж до рання в нічних клубах. На другий день теж було що побачити: майдан Міцкевича, замок, францисканська церква, широчезне і гарне озеро Мальта.

Що ж до історії, то Познань пишається тим, що має найстарший у Польщі катедральний собор, в якому покояться гробовці перших провідників країни: князя Мешка І, короля Болеслава Хороброго, що, за польською легендою, вищербив свого меча об Золоту браму у Києві, та інших.
XS
SM
MD
LG