Доступність посилання

ТОП новини

Трьох виконавців убивства Ґеорґія Ґонґадзе засудили строком від 12 до 13 років позбавлення волі


Апеляційний суд Києва визнав винними трьох колишніх співробітників Міністерства внутрішніх справ України у скоєнні вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.


Апеляційний суд Києва визнав винними трьох колишніх співробітників Міністерства внутрішніх справ України у скоєнні вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Відповідну ухвалу суду сьогодні оголосила колегія суддів Палати з кримінальних справ Апеляційного суду м. Києва на чолі із головуючою на судовому засіданні суддею Іриною Григор’євою.

Обвинуваченому Валерію Протасову суд призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі, Олександру Поповичу і Валерію Костенку – по 12 років позбавлення волі.

Враховуючи ступінь провини підсудних та тяжкість скоєного ними злочину, суд також позбавив їх спеціальних звань, зокрема, Протасова та Костенка – полковника міліції, Поповича - майора міліції. Крім того, усіх трьох позбавлено права обіймати державні посади.

Окремою ухвалою суд зобов’язав міністра внутрішніх справ розглянути питання про позбавлення всіх трьох засуджених нагород та відзнак МВС.

За рішенням суду, відрахування терміну відбування покарання для Протасова та Костенка буде розпочато з лютого 2005 року, а для Поповича, який був узятий під варту у залі суду, оскільки він перебував на підписці про невиїзд – з дня оголошення вироку.

Колегія суддів оголошувала вирок майже п’ять годин.

Як мовиться у вироку, всі підсудні визнали свою провину частково, зокрема, Протасов заперечував, що вбивство було скоєно за попередньою змовою. Він, Попович і Костенко стверджували, що діяли за вказівкою свого керівника, тобто на той час начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, і вважали, що Гонгадзе після затримання буде доставлений до органів внутрішніх справ.

У свою чергу, Попович і Костенко зауважували, що не мали наміру вбивати Гонгадзе, а намагалися залякати його. За словами підсудних, про те, що вони викрали саме журналіста, дізналися пізніше із засобів масової інформації.

Суд дійшов висновку, що зібрані докази та свідчення підсудних свідчать, що злочин вчинений з явним перевищенням службових повноважень, з мотивації особистої зацікавленості, оскільки пізніше всі троє отримали позачергові звання та посади.

«Доводи підсудних про неусвідомленість своїх дій і відсутність умислу в діях є безпідставними», – зазначається в ухвалі суду.

Натомість суд вважає, що підсудні діяли узгоджено, умисно та за попередньою змовою, а тому, зазначається в рішенні суду, їх вина повністю доведена.

Як наголошується в судовому вироку, ця ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховному Суді України протягом місяця.

Водночас ще один обвинувачуваний – колишній керівник цього ж Департаменту МВС Олексій Пукач – знаходиться в розшуку.

Ґ. Ґонґадзе зник 16 вересня 2000 року. У його вбивстві звинувачують трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України – В. Костенка, М. Протасова та О. Поповича. Ще один обвинувачуваний – колишній керівник згаданого Департаменту МВС Олексій Пукач – перебуває в розшуку.

Розгляд по суті кримінальної справи про вбивство журналіста Апеляційний суд Києва розпочав 9 січня 2006 року.
XS
SM
MD
LG