Доступність посилання

ТОП новини

Далай-Лама заявив, що може піти у відставку, якщо насильство у Тибеті не припиниться


Василь Зілгалов Далай-Лама сказав це журналістам в Дхармасалі (Індія), через день після того, як Прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао звинуватив його у підбурюванні нещодавнього безладу в Тибеті.

Прага, 18 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Далай-Лама, духовний лідер тибетців, заявив у вівторок, що він піде відставку – як глава тибетського уряду у вигнанні – якщо насильство в Тибеті триватиме. Далай-Лама сказав це журналістам в Дхармасалі (Індія), через день після того, як Прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао звинуватив його у підбурюванні нещодавнього безладу в Тибеті. Вень Цзябао вважає, що це підбурювання і сам безлад мають на меті підірвати довір’я до Пекіна – як організатора цьогорічної Літньої Олімпіади.

Духовний лідер тибетців Далай-Лама, 18 березня 2008 р.
(InterPressNews)
Далай-Лама заявив, що він категорично проти насильства з будь-якого боку. Він закликав тибетців «не вдавайтесь до насильства» і назвав виступи в Лхасі «майже самогубством», наголошуючи, що «навіть якби тисяча жителів Тибету пожертвували своїм життям, це не допомогло б». Він також сказав, що про незалежність Тибету «не йдеться». Далай-Лама навіть попередив про можливість свого відходу з посади.

«Якщо події виходять з під контролю, то мій єдиний вибір полягає у тому щоб взагалі піти у відставку», – заявив Далай-Лама.

Далай-Лама відкидає звинувачення

Духовний лідер тибетців відкидає будь-яку свою роль у безладі і загибелі людей, вимагаючи при цьому розслідування цих акцій та їхніх причин. Далай-Лама також заявив, що виступав і виступає лише за автономію Тибету у рамках Китаю, але не за незалежність. У 1989 році Далай-Лама отримав Нобелівську премію миру за його постійну опозицію насильницьким шляхам у боротьбі за незалежність Тибету.

Напередодні китайський прем’єр Вень Цзябао прямо обвинуватив Далай-Ламу в таємному керівництві останніми виступами тибетців в КНР.

«Ми маємо досить фактів щоб довести, що цей інцидент в Тибеті був організований, наперед спланований і таємно керований клікою Далай-Лами. А твердження Далай-Лами про мирний діалог і відсутність намірів підтримувати незалежність – неправда. Ті обвинувачення, що китайська влада проводить в Тибеті «культурний геноцид» також неправда», – заявив Прем’єр-міністр Китаю.

Коментарі Веня з’явилися відразу ж після того, як Захід виступив проти бойкоту Олімпіади із приглушеною реакцією щодо фактів насильства та загибелі тибетців, а ООН звернулася до Пекіна з проханням діяти виважено та шукати мирного вирішення проблеми в Тибеті.

Протести почалися 10 березня до річниці з дня повстання тибетців проти китайського панування, яке було встановлене у високогірній країні 1950 року. Тибет проголосив свою незалежність 1912 року. Офіційний Пекін заявляє, що Тибет став частиною Китаю ще зі середини 13 століття.

Матеріали до теми:

• У Тибеті масові арешти. За неофіційними даними, загинули близько 80 учасників протестів
XS
SM
MD
LG