Доступність посилання

ТОП новини

Знеструмлення ліфтів змушує мешканців Дніпропетровська виходити на акції протесту


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 18 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську «ліфтова» криза. Через борги мешканців за електрику енергетики розпочали знеструмлювати ліфти у висотках. Наразі вже відключено близько сотні. Невдоволені мешканці виходять на вуличні акції протесту.

Мешканці житлового масиву «Тополя» першими відчули на собі більш жорсткі методи роботи «Дніпрообленерго». Наразі в мікрорайоні, майже повністю забудованому багатоповерхівками, відключили від струму з півсотні ліфтів. Споживачі винні мільйонні суми жекам, а жеки — енергетикам. Відтак старі й малі, вагітні й недужі відтепер мають підніматися на горішні поверхи пішки. Люди обурюються, адже поряд із боржниками від знеструмлень потерпають й сумлінні платники.

– Ми хочемо, щоб ми могли їздити ліфтами нормально.

– Приходять і відключають, і все тому що їм так хочеться.


Цими днями обурені мешканці житлового масиву спробували влаштувати акцію громадянської непокори: зібрали представників із двох десятків будинків і заблокували рух на автомагістралі, що веде до аеропорту. Протест тривав недовго, правоохоронці і влада застерегли подібні дії підпадають під статтю Кримінального кодексу, покарання – до двох років ув’язнення та чималі штрафи.

Начальник житлового управління Дніпропетровської міської ради Анатолій Коваленко – на боці енергетиків. Каже, ті мають право боротися з неплатниками методом знеструмлень.

Анатолій Коваленко: «Обленерго» за доставлений товар – електроенергію – не отримує розрахунків. Тому воно вживає таких санкцій, відключає все, що тільки можна. Самостійно ввімкнути відключений ліфт ЖЕК не має права, він опломбований і це – кримінальний злочин. Я закликаю мешканців міста максимально розраховуватись за обслуговування ліфту».

Знеструмлення – не єдина проблема

А втім, про деякі нюанси ліфтової кризи чиновники наразі воліють не згадувати. Від 1 лютого у Дніпропетровську майже втричі збільшили плату за технічне обслуговування ліфтів для населення. Якість же обладнання суттєво не змінилась: із понад 4 тисяч ліфтів більше половини відслужили свій гарантійний термін. Розпочати ж капітальний ремонт обіцяють тільки наприкінці квітня, коли у бюджеті будуть гроші.

У підприємстві «Дніпроліфт» запевняють: укладуть договори на обслуговування ліфтів з кожним споживачем, аби той знав свої права та обов’язки.

Керівник підприємства Дмитро Кордиш зазначив: «Буде рознесено кожному мешканцеві, який живе в будинку, де є ліфт, типовий договір. Там окремо буде вказано виконавця послуг – комунальне підприємство «Дніпроліфт». Ми йдемо на такі кардинальні зміни, аби вирішити ситуацію з ліфтами».

Поки ж ситуація з ліфтами лишається незмінною. Ліфтовики не ремонтують, споживачі не платять, а енергетики знеструмлюють. Цими днями за борги відрізати від електрики мають ліфти ще у чотирьох районах міста.
XS
SM
MD
LG