Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині викрили змову з метою вбити нобелівського лавреата


Як заявила поліція, принаймні 11 осіб планували вбити відомого письменника Орхана Памука, а також провідних курдських діячів у Туреччині. Ці плани викрили, коли підозрюваних арештували в перебігу розслідування можливого замаху на державний переворот, повідомили в Анкарі.

Як заявила поліція, принаймні 11 осіб планували вбити відомого письменника Орхана Памука, а також провідних курдських діячів у Туреччині.

Ці плани викрили, коли підозрюваних арештували в перебігу розслідування можливого замаху на державний переворот, повідомили в Анкарі.

За даними турецької преси, серед арештованих – лідер невеликої політичної партії, колишній ректор Стамбульського університету, головний редактор лівоцентристської газети. Інформують також про арешт генерального продюсера одного з центральних телеканалів і кількох відомих журналістів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Представник стамбульської поліції повідомив: «Націоналісти погрожують організувати воєнний переворот і загрожують конституційному ладові. Вони мають зв’язки у верхніх ешелонах влади і розгалужену мережу прихильників по всій країні. Поліція виявила великий склад зброї, що належить організації. Заколотники готували серію політичних убивств, у тому числі замах на Нобелівського лауреата Орхана Памука».

Прокуратура вже висунула звинувачення тридцятьом учасникам організації, серед яких – відомий адвокат і кілька генералів.

Орхан Памук, на думку турецьких націоналістів, своїми висловлюваннями «ображав турецький дух».
XS
SM
MD
LG