Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 06:24

Віктор Ющенко доручив Кабміну провести переговори з російським «Газпромом» до кінця тижня


У вівторок на зустрічі з журналістами в Криму Президент повідомив, що доручив Кабінету Міністрів до 31 березня провести переговори з «Газпромом» щодо укладання довгострокових контрактів на поставку газу до України й транзит російського газу до Європи.


У вівторок на зустрічі з журналістами в Криму Президент повідомив, що доручив Кабінету Міністрів до 31 березня провести переговори з «Газпромом» щодо укладання довгострокових контрактів на поставку газу до України й транзит російського газу до Європи.

Віктор Ющенко також зазначив, що Україна з 1 січня накопичила борг за поставлений газ розміром 2 мільярди доларів і що Кабмін не може дати відповідь, яким чином ці борги будуть погашатися.

12 березня «Нафтогаз України» і «Газпром» підписали «Угоду про розвиток відносин у газовій сфері», відповідно до якої з березня до грудня 2008 року в Україну буде поставлено газ центрально- і середньоазійського походження обсягом не менш 49,8 мільярдів кубометрів за ціною 179,5 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Покупцем газу на кордоні з Україною буде «Нафтогаз України».

Поставки середньоазійського газу в січні-лютому обсягом 5,2 мільярда кубометрів будуть повністю оформлені й оплачені за контрактами «РосУкрЕнерго» і «Укргаз-Енерго».

Від 1 квітня 2008 року дочірня або афілійована компанія «Газпрому» буде щорічно здійснювати прямі поставки газу промспоживачам України обсягом не менше 7,5 мільярда кубометрів.

«Нафтогаз України» поверне «РосУкрЕнерго» 1,4 мільярда кубометрів російського газу, спожитого в січні-лютому.

19 березня Кабмін затвердив із зауваженнями домовленості «Нафтогазу України» і «Газпрому» щодо поставок газу й доручив «Нафтогазу України» провести додаткові переговори з урахуванням цих зауважень.

Також Кабмін 19 березня доручив «Нафтогазу України» почати переговори з «Газпромом» щодо укладання довгострокових контрактів на поставку газу до України й транзит російського газу до Європи.

Матеріали до теми:

• Юлія Тимошенко: Україна закликає Росію дотримуватися поступового підвищення цін на газ • Із 2009 року середньоазійський газ продаватимуть іншим країнам за «європейськими цінами» • Олексій Івченко: Українська економіка і сьогодні готова купувати газ за європейськими цінами • Юлія Тимошенко припускає, що ведуться кулуарнi переговори про пiдвищення цiни за газ, на якi її уряд не давав директив • Україна купуватиме газ по 179,5 доларів протягом усього 2008 року – речник «Нафтогазу» • Олександр Турчинов: Україна не планує порушувати в Москві питання про підвищення ціни на транзит газу • Газові переговори тривають • Віктор Ющенко називає брехнею повідомлення, що він домовлявся з Путіним про ціну на газ для України у 312 доларів • Президент зняв гриф секретності з директив делегації України на переговори з Росією з питань переходу на прямі поставки газу • Віктор Балога: Юлія Тимошенко спотворила зміст домовленостей Президентів України та Росії в листі до Віктора Ющенка • Тимошенко не збирається повністю виконувати газові домовленості Ющенка і Путіна • «Газпром» домовився з «Нафтогазом» і зняв обмеження на газ для України

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG