Доступність посилання

ТОП новини

Візит польського прем''єр-міністра Дональда Туска в Україну


Єва Поштар Варшава, 27 березня 2008 (RadіoSvoboda.ua) – Сьогодні з дводенним офіційним візитом до України прибуває керівник польського уряду Дональд Туск.

Першого дня свого перебування в Києві Дональд Туск, віддаючи честь жертвам сталінського та гітлерівського тоталітаризму, покладе квіти біля пам''ятника жертв Голодомору в Україні також на кладовищі у Биківні. Другого дня свого перебування в Києві Дональд Туск зустрічатиметься з українськими лідерами — Президентом Віктором Ющенком та Прем''єр-міністром Юлією Тимошенко.

Головні теми переговорів — це проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також спільне проведення футбольного чемпіонату Євро 2012.

У п''ятницю прем''єри Юлія Тимошенко та Дональд Туск мають підписати двосторонню угоду про спрощений прикордонний рух. Представники польських урядових кіл запевняють про те, що покращення польсько-російських відносин не відбуватиметься за рахунок стосунків з Україною.

Представник канцелярії прем''єр-міністра Яцек Філіпович зазначив: «У переговорах з українською стороною сподіваюсь на сприятливу атмосферу. Також хочу заперечити ці голоси, які часом лунають у польських ЗМІ про те, що уряд Дональда Туска не підтримує європейських прагнень України, що відвернувся від неї. Це явна неправда. Будемо надалі підтримувати Україну. Прем''єр Туск в перебігу розмов з лідерами України буде їх переконувати в цьому».

Пан Філіпович, коментуючи запізнення у завершенні угоди про прикордонний рух, вказав на технічні причини цього: «Це малоістотні причини. Ми їх остаточно спільно поборемо у п''ятницю».
XS
SM
MD
LG