Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 03:23

Головним переможцем на саміті НАТО у Бухаресті буде Росія? Македонія не буде змінювати назву країни заради членства в НАТО (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 27 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Наприкінці тижня чи не найбільше публікацій у європейській пресі – про гарячу тему саміту НАТО в Бухаресті, який відкривається 2 квітня. Чимало оглядачів не виключають, що найбільше може виграти від цього саміту саме Росія. Газети звертають увагу на стурбованість перед Бухарестом у Скоп’є: питання про прийняття Македонії до НАТО повисло через вимоги Греції щодо самої назви своєї північної сусідки.

Впливова «Файненшел Таймс» пише, що «Тбілісі та Київ прагнуть до НАТО», і їхні наміри перед самітом Альянсу активно підтримують у Вашингтоні. Та чи вдасться Джорджеві Бушу переконати країни, які, з огляду на Москву, не хочуть давати їм План дій щодо вступу? Газета наголошує, що головний противник такого рішення у Бухаресті – Німеччина.

«Файненшел Таймс» нагадує попередження Заходові з боку українського президента про те, що ненадання можливості для вступу України до НАТО створить не лише загрозу суверенітетові його держави, а й колективній безпеці в Європі. Лондонський часопис нагадує також , що приєднання до Плану дій дасть стимул для стримування конфліктів та зміцнить стабільність і безпеку в регіоні Чорного моря.

Німецьке видання «Файненшел Таймс Дойчланд» пише про майже стовідсоткову впевненість у Берліні та Москві, що Україні та Грузії немає на що розраховувати в Бухаресті. Ця ж газета додає, що у Москві майже переконані: головним переможцем саміту у Бухаресті буде саме Росія.

Європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» нагадує, що не лише Україна і Грузія стурбовані через Бухарест. Проблеми має Македонія, «доля заявки якої на вступ до НАТО висить на волосині» через невизнання Грецією назви цієї країни. Річ у тім, що греки мають у себе однойменну провінцію. «Волл Стріт Джорнел» оприлюднила у четвер лист міністра закордонних справ Македонії Антоніо Мілошоскі, який заявляє, що Скоп’є вважає суперечку з Грецією щодо назви його країни двосторонньою проблемою, яка не має впливати на рішення в Бухаресті.

Німецька газета «Франфуртер Рундшау» звертає увагу на тверді наміри України, її нинішнього уряду повністю українізувати національне кіно, радіо та телебачення. Газета, щоправда, висловлює сумнів щодо того, чи вдасться Києву за дуже короткий термін – до кінця року створити власні структуру для дубляжу закордонного кіно та телепродукції.
XS
SM
MD
LG