Доступність посилання

ТОП новини

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин у Криму


Володимир Притула Сімферополь, 27 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Кнут Воллебек відвідав Крим. Тут він мав зустрічі із керівництвом автономії, Меджлісу кримськотатарського народу і представниками громадськості. Тож, чого кримським татарам чекати від Європи?

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Кнут Воллебек
(RadioSvoboda.Ua)
Майдан перед Верховною Радою Криму – навдивовичу порожній. Вперше з 11 березня репатріанти не проводять свої акції протесту. Схоже, майданні пристрасті на якийсь час погасив візит до автономії Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кнута Воллебека.

Кримський спікер Анатолій Гриценко, який ще тиждень тому заявляв про припинення будь-яких переговорів з репатріантами, напередодні провів низку зустрічей і нарад із земельних проблем, результати яких, очевидно, вдовольнили учасників акцій протесту. Правда, один з їхніх лідерів Даніял Аметов сказав Радіо Свобода, що припинення мітингів не пов’язане із візитом високопоставленого представника ОБСЄ, це лише перепочинок перед такими ж акціями у Києві, які заплановані з 30 березня.

Один з масових мітингів репатріантів у Сімферополі
(RadioSvoboda.Ua)
Земельна проблема і питання інтеграції раніше депортованих кримських татар була головною темою зустрічі Кнута Воллебека з Анатолієм Гриценком. Правда, її деталі журналістам не відомі, бо останні були присутні лише на початку діалогу: «Хочу наголосити, що керівництво автономії високо цінує ту роботу, яка проводиться в рамках реалізації в Криму проектів у сфері міжетнічних взаємин за підтримки вашого Офісу», - дякував кримський спікер.

Верховний комісар із пресою теж спілкувався мало, пояснивши, що має на меті насамперед вивчити в Україні ситуацію з етнічними меншинами, а не її коментувати. Зате про проекти ОБСЄ в Криму розповів Олег Смирнов, керівник громадської організації «Інтеграція і розвиток» - партнера Офісу Верховного комісара у справах нацменшин. Уже кілька років в автономії тривають тренінги і семінари для чиновників місцевих рад і райдержадміністрацій регіонів зі змішаним населенням: «На сьогодні є дуже важливим продовження співпраці з Офісом Верховного комісара ОБСЄ. Тому, що розпочата робота з просвіти виконавчих структур органів місцевого самоврядування повинна бути симстемною. І системною має бути просвіта не лише на рівні місцевих громад, але й на більш вищому рівні тих чиновників, які займаються проблемами етнічних меншин і від яких залежить ухвалення рішень», - вважає Олег Смирнов.

Сьогодні ж Кнут Воллебек зустрівся і з керівниками Меджлісу, які ще пів року тому просили ОБСЄ відновити моніторинг дотримання Україною прав репатріантів. Про це ж лідери Меджлісу просили і сьогодні: «Український політикум, нажаль, не взмозі вирішувати проблеми відновлення прав кримськотатарського народу хоча б тому, що в середовищі значної частини українських політиків ще існують негативні стереотипи щодо кримських татар. Ми хотіли б, щоб Верховний комісар поділяв нашу думку, що європейській спільноті слід брати більш активну участь у допомозі Україні з відновлення прав кримськотатарського народу», - сказав один з лідерів Меджлісу Рефат Чубаров.

За даними джерел Радіо Свобода, за підсумками візиту в Україну Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин має намір розпочати такий моніторинг, а також організувати в Криму тренінги для правоохоронців, які працюють у мультикультурних громадах.
XS
SM
MD
LG